Archiwum Gim 2016/2017

Warsztaty w Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy Techniczno-Przyrodniczej

W dniu 12 kwietnia 2017 r. kolejna grupa 15 uczniów naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach w Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy Techniczno-Przyrodniczej na Uniwersytecie Rzeszowskim pod nazwą „Nie mów do mnie ENIGMAtycznie”.

W ramach warsztatów uczniowie klasy 6a i IC gimnazjum zwiedzali wystawę interaktywną, dzięki której poznali poprzez zabawę założenia nauk ścisłych.

Następnie pod kierunkiem pracowników Uniwersytetu uczniowie realizowali osiem tematów dotyczących szyfrowania danych. Poznali tajniki kryptografii, odkryli historyczne algorytmy, złamali Enigmę i szyfr Cezara, zgłębiali system binarny oraz nadawali wiadomości
w alfabecie Morse’a.

Udział w projekcie rozbudza ciekawość uczniów, wzmacnia dyspozycje poznawcze i chęć eksperymentowania z nauką poprzez zabawę.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj