SZKOŁA PODSTAWOWA 1-3
Międzynarodowy konkurs

"Kangur matematyczny
Archiwum SP 2016/2017
Wycieczka klasy 2A i 3B do sali edukacyjnej Ognik w Łańcucie
Pod koniec września, uczniowie klasy 2A oraz 3B wybrali się na pierwszą w nowym roku szkolnym wycieczkę do sali edukacyjnej Ognik w Łańcucie. Poprzez aktywny udział w zajęciach, dzieci poszerzyły swoją wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej.
Strażacy przygotowali wiele zajęć praktycznych dotyczących m.in. udzielania pierwszej pomocy czy telefonicznego zgłoszenia symulowanego zdarzenia dyżurnemu strażakowi. Ponadto, uczniowie mieli możliwość przekonania się jak działa czujnik tlenku węgla oraz jak gorące mogą być drzwi w czasie prawdziwego pożaru.
Największym zainteresowaniem cieszył się pokój zadymienia, gdzie dzieci dowiedziały się jak poruszać się w takich pomieszczeniach oraz jak je bezpiecznie opuścić. Ogromną atrakcją była również wizyta w garażu, gdzie uczniowie mogli wsiąść do prawdziwego wozu strażackiego. Na zakończenie zajęć dzielni mali strażacy otrzymali od gospodarzy słodką niespodziankę oraz certyfikaty potwierdzające ich wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej.
.png)











.png)