SZKOŁA PODSTAWOWA 4-8
Międzynarodowy konkurs

"Kangur matematyczny
Aktualności
Dzień Bezpiecznego Internetu
W dniu 10 lutego nasza szkoła wzięła udział w corocznej akcji Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem "Dzień Bezpiecznego Internetu. Działajmy razem".
Głónym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocja pozytywnego wykorzystania Internetu.
W ramach tego przedsięwzięcia przeprowadzone zostały zajęcia, podczas których uczniowie poznali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz dowiedzieli się z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci.
Wśród inicjatyw, jakie podjęliśmy w ramach obchodów DBI 2026 było przygotowanie przez uczniów wszystkich klas naszej szkoły plakatów promujących bezpieczne zachownia w sieci. Prace te zostały weksponowane w holu głównym szkoły. Ponadto wybrani uczniowie przygotowali i przeprowadzili quiz wśród uczniów naszej szkoły. Wszyscy, którzy udzielili poprawnej odpowiedzi mogli liczyć na słodki upominek. Poza tym na drzwiach sal informatycznych wywieszone były plakaty, które zawierały kod QR prowdzący do testu wiedzy o cyberbiezpieczeństwie.
Pamiętajmy, że wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu. Zachęcamy zatem do współtworzenia twórczego i bezpiecznego środowiska on-line.
.png)











.png)
