MicrosoftTeams-image_(1)

SWIETLIK

logo instaling

Early Stage

Międzynarodowy Projekt Czytelniczy "Magiczna moc bajek"

Przyroda nas zachwyca!

W ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek” uczniowie klasy 1d uczestniczyli w zajęciach, na których odkrywaliśmy tajemnice przyrody. Wspólnie rozmawialiśmy o walorach przyrody, o  roślinności oraz różnorodności naszych lasów oraz łąk. Prowadziliśmy dyskusje oraz szukaliśmy sposobów ochrony przyrody oraz dbania o nią. Przeczytaliśmy fragmenty książek „O lesie” W. Gila, „O przyrodzie” M. Falenckiej – Jabłońskiej oraz „Przyjaciel natury” Ch. Bouchardy’a. Dzieci przeglądały książki i odkrywały przyrodnicze ciekawostki. Kolejno w ramach dobranocki z dawnych lat, uczniowie obejrzeli „Tajemnice Wiklinowej Zatoki”.