Nasza szkoła w projektach:

MicrosoftTeams-image_(1)

Laboratoria Przyszłości

logo archimedes

innowacje pedagogiczne_1

 

SWIETLIK

1

 

logo instaling

1

Early Stage

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Sztuka emocji"

Styczniowe zazdrości

Zazdrość była tematem kolejnych zajęć świetlicowych w ramach projektu „Sztuka emocji”. Rozmowy o niej rozpoczęliśmy od słuchowiska „Uczucia Maksa” i odcinka pt.: „Maks i zazdrość”, po wysłuchaniu którego, uczestnicy zajęć próbowali odpowiedzieć na pytania czym jest zazdrość, jak ją wyrażamy, czy jest to dobra czy zła emocja oraz czy możemy ją oswoić, aby była naszym sprzymierzeńcem a nie wrogiem. Pomocne w rozmowie i wymianie myśli okazały się plansze demonstracyjne i karty metaforyczne.

Początkowe uznanie zazdrości za emocję, która może prowadzić do złego, zmieniało się stopniowo w trakcie zajęć, zwłaszcza po ćwiczeniu, w czasie którego dzieci próbowały odpowiedzieć czego inni mogą im zazdrościć i które okazało się świetnym sposobem na odwrócenie negatywnego spojrzenia na zazdrość.

Uczestnicy zajęć zapoznali się także z dziełami różnych rzeźbiarzy i po rozmowie na temat obejrzanych dzieł, przedstawiających zazdrość, stworzyli swoje własne w formie prac plastycznych.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj