MicrosoftTeams-image_(1)

Early Stage

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Z kulturą mi do twarzy" 2023/2024

Moduł IV - KULTURY ŚWIATA - W krainie wiatraków

W ramach ostatniej lekcji z międzynarodowego programu “Z kulturą mi do twarzy” przenieśliśmy się z uczniami do pachnącej tulipanami krainy Holandii. Zrealizowane zadanie dotyczyło modułu IV czyli “Kultury Świata”. Ta piękna kraina wiatraków zachwyciła uczniów nie tylko wyjątkowymi krajobrazami ale też ciekawostkami, które podczas pogadanki i prezentacji fotografii były jednym z głównych celów tej lekcji. Rozmawialiśmy o wyjątkowych miejscach w Holandii, tradycji budowy wiatraków, ważnych dla Holendrów wydarzeniach, ciekawych potrawach, malarstwie i...klumpach czyli chodakach, których produkcja jest kultywowana od pokoleń.

Później, przy dźwiękach holenderskiej piosenki dla dzieci, pobawiliśmy się w zabawę ruchową. Kolejnym etapem lekcji była praca plastyczna pt. “Tulipany”. Po raz kolejny uczniowie wykazali się zdolnościami plastycznymi i dzięki ich zaangażowaniu powstały piękne prace.

Na zakończenie dzieci otrzymały talerzyki z poczęstunkiem, pod którymi znajdowały się zagadki o Holandii. To była niesamowita podróż, pełna ciekawych historii a degustacja holenderskich serów i stroopwafli okazała się jej idealnym dopełnieniem.