MicrosoftTeams-image_(1)

Early Stage

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Z kulturą mi do twarzy" 2023/2024

Moduł IV - Kultury Świata: Chińskie wachlarze

W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” zrealizowane zostało kolejne zadanie z Modułu IV – Kultury świata, pod tytułem „Chińskie wachlarze”. Uczniowie klasy drugiej dzięki przygotowanej prezentacji multimedialnej dowiedzieli się, czym dokładnie jest wachlarz. Ponadto zapoznali się z historią jego powstania, rodzajami oraz budową. Podczas zajęć dzieci poznały również etapy tworzenia wachlarzy. Na zakończenie lekcji uczniowie zainspirowani kulturą Chin samodzielnie wykonali wachlarze według własnego pomysłu. W trakcie trwania zajęć towarzyszyła nam tradycyjna chińska muzyka. Dzięki niniejszemu zadaniu nasi uczniowie dowiedzieli się więcej na temat zwyczajów i kultury mieszkańców starożytnych Chin oraz mogli stworzyć wymarzone wachlarze.