Nasza szkoła w projektach:

MicrosoftTeams-image_(1)

Laboratoria Przyszłości

logo archimedes

innowacje pedagogiczne_1

 

SWIETLIK

1

 

logo instaling

1

Early Stage

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Z kulturą mi do twarzy" 2023/2024

Moduł III - Kocham, lubię, szanuję: Jesteśmy tacy sami

Realizując kolejne zadanie projektu uczestniczyliśmy w zajęciach na temat „Jesteśmy tacy sami”. Założeniem tych zajęć było uświadomienie wszystkim potrzeby poszanowania i akceptacji innych, budzenie więzi międzyludzkich, budowanie poczucia własnej wartości. Na początku, podczas burzy mózgów rozmawialiśmy, czym ludzie różnią się od siebie. Wymieniliśmy wygląd zewnętrzny, zachowanie, poglądy, upodobania, sposób bycia, zachowania, kolor skóry, język, którym się porozumiewamy. Zastanawialiśmy się nad akceptacją odrębności każdego człowieka. Mówiliśmy o potrzebie szanowania innych bez względu na pochodzenie, wygląd, rasę, a także potrzebie pomocy osobom niepełnosprawnym i traktowaniu ich z szacunkiem. Wskazaliśmy przykłady osób niepełnosprawnych, które żyją w ich otoczeniu i mówiliśmy, w jaki sposób im pomagajmy i wspieramy. Doszliśmy do wniosku, że człowiek inny nie może być przez nas wyśmiewany czy też dyskryminowany. Każdy z nas jest jedyny, wyjątkowy i niepowtarzalny, dlatego zasługuje na szacunek i akceptację. Granicą tolerancji jest dobro drugiego człowieka. Nie można być tolerancyjnym, gdy grozi to złymi konsekwencjami dla innych lub dla nas samych. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy rysunki.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj