MicrosoftTeams-image_(1)

Early Stage

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Z kulturą mi do twarzy" 2023/2024

Moduł II - Moje miasto dawniej i dziś

Kolejna lekcja z projektu “Z kulturą mi do twarzy” rozbudziła w uczniach niemałą ciekawość. Wspólnie zrealizowaliśmy temat z Modułu II - “Tu jest moje miejsce”. Lekcja dotyczyła zagadnienia “Moje miasto dawniej i dziś - oglądanie starych fotografii miasta i porównywanie ich z aktualnymi.” Uczniowie z zaciekawieniem i wypiekami na twarzy oglądali fotografie przedstawiające Rzeszów - naszą małą ojczyznę. Dzieci miały możliwość pooglądać, jak zmieniała się miejska przestrzeń, począwszy od lat 30-tych XX wieku, poprzez zmiany i zniszczenia, wywołane przez II wojnę światową, aż po lata współczesne. Zaciekawiły ich szczególnie miejsca, które często odwiedzają, wspólnie z najbliższymi, czyli Rynek, stadion sportowy, baseny ROSiR, dworzec PKP, przestrzeń przy zamku Lubomirskich, okolice zalewu Wisłoka oraz ulice, które dobrze znają: Piłsudskiego, Grunwaldzka, 3 Maja. Lekcja, oprócz informacji o tym, jakie zmiany zaszły w Rzeszowie, miała na celu rozbudzenie pasji historycznej oraz pozwoliła na lepsze zapoznanie z przeszłością miejsc, które są nierozerwalną częścią codzienności naszych uczniów.