MicrosoftTeams-image_(1)

logo instaling

Early Stage

Uniwersytet Dzieci 2022/2023

Młodzi Obywatele. Dlaczego świętujemy niepodległość?

Zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia prezentacji multimedialnej, dzięki której uczniowie dowiedzieli się, że każde niezależne państwo posiada swoje unikatowe, niepowtarzalne symbole narodowe. Następnie w trakcie „burzy mózgów”  uczniowie odpowiadali na pytania: co oprócz symboli wyróżnia Polskę na tle innych państw ? Swoje odpowiedzi wpisywali na  brystolu z narysowanym konturem Polski. Kolejną ważną częścią zajęć była rozmowa z dziećmi na temat różnych tradycji w Polsce. Okazuje się, że obchody 11 listopada stanowią dobrą okazję do podkreślenia znaczenia symboli narodowych oraz mogą stanowić dobrą okazje do refleksji  nad tożsamością narodową oraz rodzinną.