Nasza szkoła w projektach:

MicrosoftTeams-image_(1)

Laboratoria Przyszłości

logo archimedes

innowacje pedagogiczne_1

 

SWIETLIK

1

 

logo instaling

1

Early Stage

SP 18 w Chmurze Microsoft

SP18 Szkoła w Chmurze Microsoft

Pragniemy podzielić się z Wami efektami współpracy naszego miasta z firmą Microsoft, która zaowocowała wyborem Szkoły Podstawowej Nr 18, jako modelowej do programu "Szkoła w Chmurze Microsoft".

"Nowoczesna szkoła wymaga nowoczesnych form, metod i środków. Mamy zdolnych i wymagających uczniów. To oni ciągle podnoszą nam poprzeczkę, a my dostrzegając ich potrzeby staramy się im sprostać. Środowisko Office 365 doskonale wpisuje się w to zapotrzebowanie" - mówi dyrektor szkoły Grażyna Lachcik.

"Dzięki narzędziom i programom online uczniowie chętnie korzystają ze swojej wiedzy oraz kreatywnie uczestniczą w zajęciach. Internet pozwala na przyswajanie nowych tematów w sposób niezwykle efektywny, np. poprzez odpowiednie serwisy internetowe, gry, aplikacje edukacyjne oraz ich odpowiedzialne i bezpieczne wykorzystywanie. Kompetencje cyfrowe to jeden z najważniejszych obszarów 8 kompetencji kluczowych w procesie uczenia się przez całe życie, które są niezbędne do pełnego uczestnictwa we współczesnym świecie. Wspierają one również rozwój pozostałych kluczowych kompetencji, takich jak komunikacja, umiejętności językowe czy też umiejętności podstawowe w obszarze matematyki i przedmiotów ścisłych" - wyjaśnia Robert Hus, nauczyciel informatyki.

Edukacyjne środowisko gry Minecraft

Jeszcze bardziej atrakcyjne są lekcje z wykorzystaniem gry Minecraft: Education Edition. Ta uwielbiana przez uczniów gra jest czymś więcej niż zabawą – jest uniwersalnym środowiskiem edukacyjnym. W nowoczesnym, cyfrowym świecie, nauka poprzez grę jest dla uczniów naturalna i satysfakcjonująca. Minecraft: Education Edition sprawdza się jako narzędzie dydaktyczne nie tylko na informatyce, ale także na lekcjach języków obcych, matematyki, historii oraz wielu innych przedmiotów szkolnych. Nieograniczony wirtualny świat stworzony z klocków pozwala w kreatywny sposób realizować różnorodne scenariusze zajęć w oparciu o wcześniej przygotowane światy (mapy).

A oto efekty wspólnej pracy nad transformacją cyfrową naszej szkoły:

Nasza szkoła reprezentowała miasto Rzeszów na Konferencji „EduDays – Szkoły Przyszłości”, która odbyła się w Warszawie. Konferencja organizowana była przez Microsoft we współpracy z wiodącymi firmami IT z rynku edukacyjnego. Na przykładzie działań w naszej szkole przedstawialiśmy najnowsze technologie wykorzystywane w szkole oraz ich wpływ na świat przyszłości oraz rzeczywistość edukacyjną.

W oparciu o efekty pracy naszej szkoły nakręcony został profesjonalny film promujący miasto Rzeszów i pokazujący realizację idei Smart City.

Nawiązanie współpracy z firmą Microsoft Polska zaowocowało uzyskaniem wyróżnienia za realizację i wdrożenie programu „Szkoła w Chmurze Microsoft”. Podczas konferencji edukacyjnej w Urban Lab Rzeszów odebraliśmy Certyfikat Microsoft oraz gratulacje od przedstawicieli tej firmy oraz wiceprezydenta Miasta Rzeszowa Stanisława Sienko.

Całą relację z wydarzenia można zobaczyć pod linkiem:       

https://www.facebook.com/KurierRzeszowskiGazeta/videos/2342601065862450/

Więcej o projekcie można przeczytać pod linkami:

https://customers.microsoft.com/en-us/story/753634-rzeszow-education-office365-poland-pl

https://customers.microsoft.com/en-us/story/753545-rzeszow-education-office365-poland-en

http://www.rzeszow.pl/1/17829,innowacyjna-edukacja-w-rzeszowie.html

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj