MicrosoftTeams-image_(1)

logo instaling

Early Stage

Oddział dwujęzyczny w SP18 - rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

Informujemy, że wzorem lat ubiegłych, ogłaszamy nabór do klasy VII, która będzie oddziałem dwujęzycznym. Główne zasady nauczania w oddziale dwujęzycznym to:

• j. angielski – 5h tygodniowo z podziałem na grupy,
  • nauczanie dwujęzyczne 3 przedmiotów  - w roku szk. 2024/2025 będzie to matematyka, biologia i informatyka.

Realizując program oddziału dwujęzycznego będą podejmowane następujące działania:

• Podczas lekcji matematyki, biologii i informatyki będą realizowane treści zgodnie  z podstawą programową.
  • Nauczyciel, podczas tych lekcji, będzie mówił zarówno w j. polskim jak również  w j. angielskim. Proporcje będą zależeć od tematu, sytuacji, poziomu klasy.
  • Uczniowie będą korzystali z polskich podręczników, ale materiały dodatkowe będą przygotowywane w języku angielskim.
  • Prace pisemne będą pisane w j. polskim z dodatkowymi zadaniami w j. angielskim.
  • Niektóre formy pracy ucznia jak projekty, prezentacje, itp. będą wykonywane częściowo w j. angielskim.

Powyższe działania pozwolą na doskonałe przygotowanie uczniów do egzaminów oraz zdobycia certyfikatów językowych.

Poniżej znajdują się dokumenty związane z rekrutacją do oddziału dwujęzycznego.

Złożenie deklaracji przez kandydata jest obowiązkowe!

W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu telefonicznego (17 748 24 94) oraz mailowego (sekretariat@sp18.resman.pl).

Grażyna Lachcik

Dyrektor SP18