Nasza szkoła w projektach:

MicrosoftTeams-image_(1)

Laboratoria Przyszłości

logo archimedes

innowacje pedagogiczne_1

 

SWIETLIK

1

 

logo instaling

1

Early Stage

Aktualności

Biało-czerwona nasza szkoła

Uczniowie naszej szkoły na wiele sposobów upamiętnili 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Spotkania i lekcje tematyczne, konkursy, galeria pracy oraz „żywy pokaz historii” - to tylko niektóre z nich. Na szkolnych korytarzach na każdym kroku dało się odczuć, że początek maja to w naszej ojczyźnie czas w którym chętniej wracamy do ważnych wydarzeń z przeszłości. Biało-czerwone kotyliony przypięte do ubrań uczniów wskazały na ich patriotyzm. Młodsze klasy przygotowały plakaty na temat „Wiwat Maj, Trzeci Maj”. Ponadto pierwszoklasiści wzięli udział w prelekcji dotyczącej symboli narodowych wygłoszonej przez przedstawiciela Instytutu Pamięci Narodowej.

Sporym zainteresowaniem cieszył konkurs - „Skrzynka biało-czerwonych odpowiedzi”. W sumie wzięło w nim udział blisko 150 uczniów. Znakomicie spisali się siódmoklasiści, którzy przygotowali „żywy pokaz historii” przedstawiając genezę pierwszej w Europie konstytucji. Uczniowie pamiętali również o 20 rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej.

W ten dzień nie zabrakło gratulacji dla zwycięzców w konkursie literackim, który był poświęcony Aleksandrowi Fredrze. Oczy uczniów cieszyła wystawa prac dotyczących ważnych postaci z narodowej historii, zaś uszy szereg pieśni patriotycznych, które można było posłuchać w głównym holu szkoły. Oczywiście wśród utworów muzycznych nie zabrakło również tego najważniejszego - Mazurka Dąbrowskiego. Hymn cała społeczność szkolna odśpiewała dokładnie o godz. 12.00.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj