MicrosoftTeams-image_(1)

SWIETLIK

logo instaling

Early Stage

"Jak z trójkątów zaprojektować strój sportowy"

26.04.2024r. w klasie 1c w ramach realizacji programu „Inspiruję do nauki” zrealizowany został temat z zakresu edukacji matematycznej –„Jak z trójkątów zaprojektować strój sportowy”.

Podczas lekcji uczniowie mieli okazję obejrzeć film na temat pracy projektanta. Obejrzeli również prezentację, na podstawie której mogli porównać współczesne stroje sportowe z tymi z dawnych epok. W parach lub indywidualnie zaprojektowali różne stroje sportowe, przechodząc od pomysłu do finalnego produktu. Wykorzystali przy tym umiejętności takie jak: znajomość figur geometrycznych. Na koniec każda grupa zaprezentowała swoją pracę.