Nasza szkoła w projektach:

MicrosoftTeams-image_(1)

Laboratoria Przyszłości

logo archimedes

innowacje pedagogiczne_1

 

SWIETLIK

1

 

logo instaling

1

Early Stage

Aktualności

Dlaczego warto czytać książki?

Uczniowie klasy 2f  uczestniczyli w projekcie edukacyjnymInspiruję do nauki” próbując odpowiedzieć na pytanie Dlaczego warto czytać książki? Zajęcia rozpoczęte zostały od miniwykładu oraz rozmowy, o tym, czym tak naprawdę jest książka i czy czytanie to zawsze tylko składanie liter w słowa, a słów w zdania. Uczniowie rozmawiali o swoich ulubionych książkach. W trakcie tej dyskusji na pierwszy plan wysunęły się współczesne formy książki, takie jak e-book, picturebook czy audiobook. W czasie zajęć uczniowie wcielili się w rolę detektywów. Sprawdzali po co ludzie czytają książki. Następnie pracowali w parach, by zdobyć jak najwięcej informacji na temat profilu czytelniczego koleżanki lub kolegi z klasy. Aby przekonać się, że każdy z nas czyta i rozumie utwór literacki inaczej, zilustrowali przeczytany przez nauczyciela tekst. 

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj