Lekcje j. niemieckiego-Deutschunterrichte

Witajcie w nowym roku szkolnym!

 

Zapraszam Was do regularnego zaglądania do kącika języka niemieckiego oraz udziału w konkursach i zabawach językowych.

 

                                                                                                 

Język niemiecki - w kinie

Uczniowie klas siódmych uczący się języka niemieckiego mieli okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji języka niemieckiego. Wszyscy wiemy jak ważna jest nauka języków. Zastanawiamy się tylko jak sprawić, żeby dla młodzieży nie był to tylko obowiązek, ale  i przyjemność.

Tak więc najlepiej połączyć przyjemne z pożytecznym wychodząc na film niemieckojęzyczny do kina.

„ Shrek” w języku niemieckim? - Czy to w ogóle możliwe? Okazuje się, że TAK. Uczniowie na pewno na długo nie zapomną wyznania miłosnego:                         „Ich liebe dich Shrek” – „ Ich liebe dich Fiona”

Atmosfera kina: popcorn, orzeszki sprawiają, że uczniowie miło spędzają czas, a przy okazji zdobywają nowe umiejętności językowe.