Być jak Ignacy

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klasy 4b i 4e  włączyli się do Programu Edukacyjnego Być jak Ignacy „Zostań ambasadorem nauki”, organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Uczniowie z pomocą Ignacego, jego współpracowników i ciekawych gości zostaną promotorami nauki wśród swoich rówieśników! Zdobędą wiedzę z interesujących dziedzin nauki, a także poznają wybitnych, polskich naukowców - nie tylko tych historycznych, ale także współczesnych.

Na uczestników klasy czwartej czeka niesamowita przygoda, pełna eksperymentów, doświadczeń i angażujących zadań!

Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach i wynalazcach.

Astronomia i Układ Słoneczny

W etapie trzecim uczniowie zmierzyli się z  Astronomią i Układem Słonecznym. Zajęcia rozpoczęły się od opowieści o Mikołaju Koperniku oraz jego największym dziele pt. „O obrotach sfer niebieskich”, które dało mu sławę na całym świecie. Młodzi naukowcy poznali teorię geocentryczną oraz teorię heliocentryczną. Po teoretycznym wstępie, uczniowie przystąpili do zadań. Przeprowadzili symulację popularnych zjawisk astronomicznych: ruch obiegowy Księżyca wokół Ziemi, ruch obiegowy Ziemi wokół Słońca, symulacja dnia i nocy, zaćmienie Księżyca, zaćmienie Słońca. W ramach zajęć praktycznych uczniowie samodzielnie wykonali gwiazdozbiory (Oriona, Andromedy, Lwa, Byka, Smoka, Bliźniąt) oraz stworzyli wystawę ciał niebieskich.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj