Czytam sobie

„Czytanie to podróż w nieznane krainy, piękne światy pełne tajemnic, emocji i odkryć.”

Jakie tajemnice może kryć znaleziona walizka?  Czy niełatwo być pilotem? Jaki jest Fafik? Jakie tajemnice kryje woda? Szukając odpowiedzi na te pytania, uczniowie klasy 1f wyruszyli w czytelniczą podróż, dołączając do projektu edukacyjnego „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”.

Młodzi odkrywcy z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych na podstawie książek z serii „Czytam sobie”: samodzielnie czytali książki, wspólnie je omawiali, tworzyli do nich ilustracje, poznali Koło Zabaw Młodych Czytelników, odkrywali nietypowe książki.

Uczniowie brali również udział w lekcjach organizowanych w szkolnej bibliotece, by jeszcze bardziej „zaprzyjaźnić się” z książkami. Wybrali się w podróż do Doliny Muminków oraz stworzyli klasową książkę.

 

Celem programu edukacyjnego „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”  było zachęcenie dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazanie, że czas z książką może być przyjemny, aktywny i twórczy.