Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży?

zdjęcie projektupng

Uczniowie klasy 2b uczestniczą w projekcie edukacyjnym Uniwersytet Dzieci w Klasie pod hasłem „Matematyka- kto w pracy liczy, mierzy i waży” .

  • Projekt to cykl 8 lekcji składający się z zaproponowanych scenariuszy, dotyczących wybranej tematyki.
  • Projekt można zrealizować równieżw ramach edukacji zdalnej.
  • Składa się z 2 etapówlekcji na rozgrzewkę, które pozwalają na integrację dzieci i oswojenie ich ze swoimi emocjami oraz lekcji tematycznych- związanych z wiodącym tematem projektu.
  • Lekcje oparte są na Metodzie Pytań i Doświadczeń.

Podczas lekcji uczniowie sprawdzą, jak z matematyki korzystają przedstawiciele różnych zawodów: kucharze, krawcy czy muzycy. Będą trenować projektowanie, wyobraźnię przestrzenną czy odmierzanie składników. Zobaczą również jak wygląda praca w różnych profesjach, co pozwoli im zwiększyć świadomość, w jakich dziedzinach chcieliby się rozwijać. 

 

 

Ile matematyki jest w obrazie?

Czy znajomość tabliczki mnożenia potrzebna jest w namalowaniu swojego pokoju?  Na takie pytanie uczniowie klasy 2b próbowali odpowiedzieć podczas realizacji projektu edukacyjnego „Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży”. Podczas zajęć uczniowie obejrzeli film instruktażowy  pt. „Czy faktycznie widzimy, to co widzimy” dotyczący tworzenia obrazów. W kolejnej części spotkania uczniowie stworzyli własny przyrząd optyczny oraz rysunek plastyczny, a następnie na podstawie zdobytych doświadczeń oraz informacji zastanawiali się, czy mogą one być użyteczne w życiu codziennym. Podczas tych zajęć rozwijali wyobraźnię przestrzenną, poznając związki między sztuką, a matematyką.