Szkolne Kasy Oszczędności

Szkolne Kasy Oszczędności PKO Banku Polskiego (SKO) to najstarszy, największy i jednocześnie najnowocześniejszy program edukacji finansowej w Polsce dla dzieci. Szkolne Kasy Oszczędności to przede wszystkim praktyczna nauka oszczędzania i przedsiębiorczości. Do systematycznego oszczędzania zachęca atrakcyjne oprocentowanie zgromadzonych na rachunkach SKO środków. Obecność programu w Internecie sprawia, że uczniowie zyskują codzienny dostęp do wiedzy z dziedziny finansów podanej w ciekawy i przystępny sposób.

W naszej szkole również działa Szkolna Kasa Oszczędności. Opiekunami SKO są pani Barbara Więch, pani Katarzyna Kicińska.

Pomysł powstania SKO w naszej szkole narodził się z myślą zaszczepienia wśród uczniów idei gospodarowania posiadanymi kieszonkowymi, oszczędnościami itp. Chcemy pokazać uczniom, że nawet najmniejsze systematycznie odkładane pieniądze w bliższej czy dalszej przyszłości przyniosą zysk w postaci:

- zgromadzonej kwoty na zakup wymarzonej rzeczy,

- kieszonkowego na wycieczkę czy wakacje,

- nagrody za systematyczne oszczędzanie w SKO.

 Dzięki udziałowi w programie uczniowie:

- nauczą się zarządzania finansami osobistymi,

- wyrobią w sobie nawyk świadomego oszczędzania,

- zdobędą wiedzę na temat oszczędzania i roli pieniądza we współczesnym świecie,

- nabędą praktyczne umiejętności z zakresu korzystania z usług bankowych.

 

Zachęcamy uczniów naszej szkoły, którzy jeszcze nie założyli konta oszczędnościowego, do skorzystania z nowej oferty SKO. Wszystkie informacje można uzyskać u opiekunów SKO w świetlicy szkolnej.

Zapraszamy do odwiedzenia stron: www.sko.edu.pl, www.sko.pkobp.pl

 

Konkurs plastyczny "Skarbonka moich marzeń"

W październiku 2022 r. został zorganizowany przez opiekunów Szkolnej Kasy Oszczędności PKO BP konkurs plastyczny pt. „Skarbonka moich marzeń”. Głównym celem konkursu było zachęcenie uczniów do zainteresowania się tematyką oszczędzania. Chętni uczniowie klas I-III naszej szkoły wykonali swoje prace w formie przestrzennej, z możliwością wykorzystania różnorodnych materiałów również recyklingowych. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt komisji, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością. Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy.

I miejsce

Dymura Ewa klasa 2f

Szczygieł Kinga kl 2

Nowak Kamil klasa 3d

II miejsce

Bator Milena klasa 1f

Czaja Aleksandra klasa 1d

Dziedzic Malwina klasa 2e

 III miejsce

Galej Hanna klasa 1b

Osowski Szymon klasa 1a

Danak Patryk klasa 1b

Wyróżnienia:

Witowska Rita klasa 1a

Ciszek Rafał klasa 1b

Bukowska Oliwia klasa 2a

Ordyna Emilia klasa 2a

Pyszniak Zofia klasa 2b

Wawrzkiewicz Aleksander klasa 2d

Kazimierska Justyna klasa 2d

Bakreva Vasylisa klasa 2d

Grela Zuzanna klasa 2e

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj