Szkolne Kasy Oszczędności

Szkolne Kasy Oszczędności PKO Banku Polskiego (SKO) to najstarszy, największy i jednocześnie najnowocześniejszy program edukacji finansowej w Polsce dla dzieci. Szkolne Kasy Oszczędności to przede wszystkim praktyczna nauka oszczędzania i przedsiębiorczości. Do systematycznego oszczędzania zachęca atrakcyjne oprocentowanie zgromadzonych na rachunkach SKO środków. Obecność programu w Internecie sprawia, że uczniowie zyskują codzienny dostęp do wiedzy z dziedziny finansów podanej w ciekawy i przystępny sposób.

W naszej szkole również działa Szkolna Kasa Oszczędności. Opiekunami SKO są pani Barbara Więch, pani Katarzyna Kicińska.

Pomysł powstania SKO w naszej szkole narodził się z myślą zaszczepienia wśród uczniów idei gospodarowania posiadanymi kieszonkowymi, oszczędnościami itp. Chcemy pokazać uczniom, że nawet najmniejsze systematycznie odkładane pieniądze w bliższej czy dalszej przyszłości przyniosą zysk w postaci:

- zgromadzonej kwoty na zakup wymarzonej rzeczy,

- kieszonkowego na wycieczkę czy wakacje,

- nagrody za systematyczne oszczędzanie w SKO.

 Dzięki udziałowi w programie uczniowie:

- nauczą się zarządzania finansami osobistymi,

- wyrobią w sobie nawyk świadomego oszczędzania,

- zdobędą wiedzę na temat oszczędzania i roli pieniądza we współczesnym świecie,

- nabędą praktyczne umiejętności z zakresu korzystania z usług bankowych.

 

Zachęcamy uczniów naszej szkoły, którzy jeszcze nie założyli konta oszczędnościowego, do skorzystania z nowej oferty SKO. Wszystkie informacje można uzyskać u opiekunów SKO w świetlicy szkolnej.

Zapraszamy do odwiedzenia stron: www.sko.edu.pl, www.sko.pkobp.pl

 

Konkurs plastyczny "Dziś oszczędzam w SKO jutro w PKO - czyli o korzyściach płynących z oszczędzania"

Konkurs plastyczny „Dziś oszczędzam w SKO jutro w PKO – czyli o korzyściach płynących z oszczędzania” zorganizowany przez Szkolną Kasę Oszczędności PKO BP działającą w naszej szkole, został rozstrzygnięty. Głównym celem było zachęcenie dzieci do zainteresowania się tematyką oszczędzania. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III.

 

Nagrody otrzymali:

Emanuel Jędrusik klasa 1b

Julian Sitek klasa 1b

Karina Kuduk klasa 1g

Marlena Ziemlińska klasa 2b

Wiktor Ożóg klasa 2f

Karla Brzyska klasa 2f

Natalia Ogiela klasa 2f

Arkadiusz Grządziel klasa 3c

Emilia Majchrowska klasa 3e

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie. Zachęcamy także do aktywnego oszczędzania w SKO.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj