„Alfik Matematyczny” to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne.
Nasza szkoła aktywnie uczestniczy w tym konkursie od 2015 roku.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie organizatora www.jersz.pl     

 

Sukcesy uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Alfik Matematyczny - 2015/2016

Dnia 25 listopada 2015 obyła się XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. W matematycznej rozgrywce wzięło udział blisko 62 tysiące uczestników, wśród których wyłoniono 442 laureatów. 37 naszych uczniów od klasy 2 szkoły podstawowej do klasy 1 gimnazjum zmierzyło się z zestawem 30 zadań konkursowych wymagających wiedzy matematycznej, sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów.

Konkurs organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Motywuje uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwańPatronat nad programem sprawuje Politechnika Wrocławska.

Oczywiście nasza szkoła przyłączyła się do zmagań i to z bardzo dobrymi efektami:

Ania Łyszczarz – wynik 78% - udział w kolejnym konkursie MAKS 2016, ( op. A. Stefańska ),

Kamila Kwiatkowska – wynik 75,8 % ,( op. K. Selwet-Tabiś ),

Szymon Stachowicz – wynik 74% ,( op. B. Miazga-Nycz),

Olga Mazela – wynik 73 %, ( op. K. Selwt-Tabiś),

Marysia Szczubiałka – udział w kolejnym konkursie MAKS 2016, (op. A. Fabiński ),

Hubert Ogórek – najlepszy wynik w szkole wśród uczniów klas V, ( op. A. Fabiński),

Amelia Zając - najlepszy wynik w szkole wśród uczniów klas IV, ( op. A. Fabiński).

Serdecznie gratulujemy uczniom i nauczycielom.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj