„Alfik Matematyczny” to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne.
Nasza szkoła aktywnie uczestniczy w tym konkursie od 2015 roku.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie organizatora www.jersz.pl     

 

Sukcesy uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Alfik Matematyczny 2019/2020

W roku szkolnym 2019/2020 odbyła się XXV edycja Ogólnopolskiego Konkursu ALFIK MATEMATYCZNY. Organizatorem wydarzenia jest firma edukacyjna Łowcy Talentów - JERSZ. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 2 do 8 oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z podziałem na kategorie wiekowe. Nasza szkoła w tym konkursie wzięła udział już po raz piaty. Konkurs polega na rozwiązaniu testu złożonego z 30 zadań jednokrotnego wyboru. Na starcie uczeń otrzymuje 30 punktów, za poprawną odpowiedź odpowiednio 3, 4 lub 5 punktów, za brak odpowiedzi 0 punktów, za błędną odpowiedź odejmuje się mu ¼ punktów przeznaczonych na zadanie. Zadania konkursowe wymagają od uczestników sprytu, umiejętności kojarzenia faktów oraz logicznego myślenia.  Udział w konkursie jest dla uczniów motywacją do pogłębiania i utrwalania wiedzy oraz rozwijania kompetencji osobistych w zakresie wykraczającym poza podstawę programową. Wspomaga również kształtowanie samodzielnego myślenia i umiejętności rozwiązywania problemów.
Dzięki udziałowi w tym konkursie możemy diagnozować potencjał naszych uczniów, a także odkrywać ich uzdolnienia i talenty.

W konkursie wzięło udział ponad  63 tys. uczestników z całej Polski, wśród których wyłoniono 331 laureatów. W województwie podkarpackim z zadaniami konkursowymi zmierzyło ponad 3 tys. uczniów, a w naszej szkole się aż 80 uczniów klas  2 - 8. Wśród nich siedmiu uczniów otrzymało dyplomy za wynik bardzo dobry (powyżej 80% punktów) oraz trzech uzyskało wynik dobry (co najmniej 75% punktów).

Przedstawiamy najlepsze wyniki naszych uczniów:

Klasy 2 SP:

 • Mateusz Sitko kl. 2a
  92,5%, 6 miejsce w województwie (op. Iga Rogowska Panek)
 • Artur Rzońca kl. 2a
  85%, 16 miejsce w województwie (op. Iga Rogowska Panek)
 • Fabian Kędra kl. 2b
  78%, 31 miejsce w województwie (op. Renata Świąder)

Klasy 3 SP:

 • Milena Borkowska kl. 3d
  84,17%, 7 miejsce w województwie (op. Danuta Szeliga)
 • Andrzej Hliniak kl. 3a
  77,5%, 22 miejsce w województwie (op. Mariola Cwynar)

Klasy 5 SP:

 • Szymon Kędra kl. 5a
  80%, 23 miejsce w województwie (op. Mariola Kuduk)
 • Dominik Kut kl. 5a
  75,83%, 30 miejsce w województwie (op. Mariola Kuduk)

Klasy 6 SP:

 • Kamila Kwiatkowska kl. 6b
  82,33%, 17 miejsce w województwie (op. Monika Bałchan)

Klasy 7 SP:

 • Maciej Szeliga kl. 7a
  86,67%, 10 miejsce w województwie (op. Agnieszka Lasek)
 • Sebastian Regulski kl. 7a
  85%, 12 miejsce w województwie (op. Agnieszka Lasek)

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj