Mądre bajki z całego świata - edycja 2017/2018

Mądre bajki z całego świata!

Tegoroczni uczniowie klas pierwszych przystąpili do projektu edukacyjnego „Mądre bajki z całego świata”. Celem uczestnictwa w tym programie jest poszerzenie wiedzy uczniów, poszukiwanie odpowiedzi na istotne pytania min.: Czym jest miłość? Co to znaczy: być odważnym? Czym jest sprawiedliwość? Jak radzić sobie z zazdrością?  Do czego prowadzą kłótnie? Jednocześnie bajki dostarczają informacji na temat przyrody i kultury danego kraju. Uczniowie dowiadują się  gdzie żyją białe kruki, co jada się w Ugandzie, jakie zapachy wabią dzikie pszczoły oraz czego boją się słonie.

Podstawą tego projektu jest 17 bajek z 9 krajów. Czytają je dzieci oraz towarzyszący im znani dorośli. Dzięki nim uczniowie wyruszą w podróż po świecie min.: do Ugandy, Togo, Gruzji czy na Filipiny.

Każda historia łączy w sobie elementy fantastyczne z realnymi. Dzięki tym opowieściom dzieci mogą poznać warunki życia, kulturę i zasady społeczne w różnych krajach świata, lecz także przenieść się w świat wyobraźni pełen mówiących zwierząt, królów, wróżek i ich rówieśników.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: http://kulczykfoundation.org.pl/bajki

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj