Klub turystyczny

Witamy na stronie KLUBU TURYSTYCZNEGO Szkoły Podstawowej nr 18

We wrześniu w Naszej Szkole powstał Klub Turystyczny. Naszym zadaniem jest propagowanie aktywności sportowej w formie turystyki oraz rozwijanie wśród uczniów zainteresowań krajoznawczych i turystycznych.

W ramach działania Klubu zaplanowane jest kształtowanie nawyków bezpiecznego i zdrowego wypoczynku, poprawianie sprawności fizycznej, zachęcanie do rekreacji na świeżym powietrzu, udział w imprezach krajoznawczych, wdrażanie do przestrzegania zasad ochrony przyrody, propagowanie zachowań proekologicznych.

Opiekunami Klubu są: Angelika Sobusiak, Michał Kanik

Mikołajkowe Marsze na Orientację...

8 grudnia 2018 roku po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w marszach na orientację. Rywalizacja odbyła się w lasach Dylągówki k. Rzeszowa. Trasa podzielona była na 3 stopnie trudności i mimo niesprzyjających warunków pogodowych - było mokro i zimno,
nasz Klub Turystyczny reprezentowało 28 osób podzielonych na 6 patroli 3-4 osobowych. Wszystkie drużyny z dużym zaangażowaniem poszukiwały punktów kontrolnych w wyznaczonych na mapie.
Na trasie na wszystkich uczestników czekała niespodzianka...
Święty Mikołaj z upominkami.
Po powrocie na zmarzniętych uczestników czekały ciepłe frytki i gorąca herbata.
Uśmiechy na twarzach dzielnych traperów świadczyły o tym, że zabawa była super!!!

Do zobaczenia następnym razem...