Klub turystyczny

Witamy na stronie KLUBU TURYSTYCZNEGO Szkoły Podstawowej nr 18

We wrześniu w Naszej Szkole powstał Klub Turystyczny. Naszym zadaniem jest propagowanie aktywności sportowej w formie turystyki oraz rozwijanie wśród uczniów zainteresowań krajoznawczych i turystycznych.

W ramach działania Klubu zaplanowane jest kształtowanie nawyków bezpiecznego i zdrowego wypoczynku, poprawianie sprawności fizycznej, zachęcanie do rekreacji na świeżym powietrzu, udział w imprezach krajoznawczych, wdrażanie do przestrzegania zasad ochrony przyrody, propagowanie zachowań proekologicznych.

Opiekunami Klubu są: Angelika Sobusiak, Michał Kanik

Puchar Czarnej Jedynki - II etap - Góra św. Marcina

W dniu 21.04.2018r. już po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w marszu na orientację. Tym razem trasa marszu przebiegała w okolicach Tarnowa.

Było nas 22 osoby i umownie podzieliliśmy się na 2,3,4 i 5 osobowe patrole. Każdy zespół otrzymał mapkę terenową okolicy i samodzielnie ruszył w trasę szukać wyznaczonych punktów. Przewidziane  było na to 2 godziny. Organizatorzy tym razem bardzo się postarali zakamuflować wyszukiwane punkty i niemal każdej grupie trudno było się zmieścić w wyznaczonym limicie czasowym. Trasa była bardzo atrakcyjna. Byliśmy m.in. na Górze Świętego Marcina, gdzie mogliśmy zwiedzić zabytkowy drewniany kościół. Na trasie napotkaliśmy pomnik ofiar zbrodni faszystowskich z 1939r. ale największą atrakcją okazały się ruiny zamku w Tarnowcu, skąd mogliśmy podziwiać piękną panoramę Tarnowa. Zmagania były bardzo wyczerpujące, dlatego na koniec miłą niespodzianką organizatorów był poczęstunek - kiełbaska z grilla i słodkie drożdżówki. Dodatkowo marszowi sprzyjała fantastyczna pogoda i miła atmosfera wśród uczestników wyjazdu.
Z pewnością nie zabraknie nas na kolejnych marszach terenowych ale to dopiero po wakacjach.