Klub turystyczny

Witamy na stronie KLUBU TURYSTYCZNEGO Szkoły Podstawowej nr 18

We wrześniu w Naszej Szkole powstał Klub Turystyczny. Naszym zadaniem jest propagowanie aktywności sportowej w formie turystyki oraz rozwijanie wśród uczniów zainteresowań krajoznawczych i turystycznych.

W ramach działania Klubu zaplanowane jest kształtowanie nawyków bezpiecznego i zdrowego wypoczynku, poprawianie sprawności fizycznej, zachęcanie do rekreacji na świeżym powietrzu, udział w imprezach krajoznawczych, wdrażanie do przestrzegania zasad ochrony przyrody, propagowanie zachowań proekologicznych.

Opiekunami Klubu są: Angelika Sobusiak, Michał Kanik

Puchar Czarnej Jedynki - Budy Głogowskie 2018r.

W sobotę 24 marca Nasza Grupa wzięła udział w marszach na orientację, w Pucharze Czarnej Jedynki. To cykl czterech gier terenowych, w których zadaniem uczestników jest zdobycie zaznaczonych na mapie punktów w jak najszybszym czasie.

Było nas prawie 30 osób !!! Zostaliśmy podzieleni na zespoły 2,3 lub 4 osobowe, dostaliśmy mapy topograficzne, niezbędne  wytyczne… no i w drogę.

Na zdobycie 9 punktów mieliśmy 90 min. Biegania, szukania, skakania przez rowy, a przede wszystkim dobrej zabawy było co niemiara.

Niektórzy trochę pobłądzili, ale wszyscy dotarliśmy do mety, gdzie czekał na nas smaczny posiłek. Na koniec organizator imprezy Druh Piotr rozlosował wśród uczestników nagrody niespodzianki. Wszyscy  jednogłośnie stwierdzili, że było super. I tak naprawdę było.

Zapraszamy na następny wyjazd do Tarnowa w dniu 21 kwietnia 2018r. !!!