Klub turystyczny

Witamy na stronie KLUBU TURYSTYCZNEGO Szkoły Podstawowej nr 18

We wrześniu w Naszej Szkole powstał Klub Turystyczny. Naszym zadaniem jest propagowanie aktywności sportowej w formie turystyki oraz rozwijanie wśród uczniów zainteresowań krajoznawczych i turystycznych.

W ramach działania Klubu zaplanowane jest kształtowanie nawyków bezpiecznego i zdrowego wypoczynku, poprawianie sprawności fizycznej, zachęcanie do rekreacji na świeżym powietrzu, udział w imprezach krajoznawczych, wdrażanie do przestrzegania zasad ochrony przyrody, propagowanie zachowań proekologicznych.

Opiekunami Klubu są: Angelika Sobusiak, Michał Kanik

W ostatnich dniach lutego odwiedziliśmy Karków...

Na miejscu czekało na nas wiele ciekawych atrakcji. Naszą przygodę rozpoczęliśmy w podziemiach Rynku Głównego, gdzie przenieśliśmy się w średniowiecze. Pani przewodnik opowiedziała i pokazała nam jak kiedyś wyglądał, funkcjonował i rozwijał krakowski rynek jako serce miasta.

Następnie udaliśmy się na z kultury Japonii. Ze szczegółami dowiedzieliśmy się o powstaniu, kulturze, zwyczajach i ciekawostkach. Nauczyliśmy się trochę mówić i pisać, …no i oczywiście RZESZÓW!!!  Jak widać na zdjęciach było bardzo ciekawie i momentami śmiesznie;-)

Powłóczyliśmy się trochę po centrum, był czas na przekąszenie czegoś, wizytę w Sukiennicach, pamiątki, zdjęcia…:-)
Na koniec trochę słodkości, zaglądnęliśmy do fabryki cukierków:-)

Było naprawdę super!!!