Klub KULTURKA

Klub Kulturka to propozycja ciekawego sposobu spędzania czasu wolnego i aktywnego zdobywania wiedzy poprzez udział w różnych wydarzeniach kulturalnych odbywających się na terenie Rzeszowa jak i poza nim.

Nasze propozycje adresowane są do różnych grup wiekowych, nie tylko do uczniów, ale również do rodziców, a może nawet i dziadków…

O naszych propozycjach będziemy Państwa informować poprzez:

• stronę internetową (zakładka: Klub Kulturka),
  • dziennik elektroniczny (wiadomości),
  • plakaty.

Serdecznie zapraszamy!

Alicja Kwaśniewska
Ewa Śniegowska

Podróż do Japonii

Czy będąc w Krakowie można równocześnie odbyć podróż do Japonii? Okazuje się, że można. A przekonali się o tym uczniowie z grupy „Spotkań przy herbacie”, którzy 18 kwietnia wybrali się z wizytą do krakowskiego Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Zajęcia składały się z kilku części. Naszą podróż do Japonii rozpoczęliśmy od prezentacji kulturowo – geograficznej tego kraju i rozmowy o zwyczajach tam panujących.

Później uczniowie mieli krótkie warsztaty origami, po których udali się na zwiedzanie dwóch wystaw: „Z japońskiej kolekcji Feliksa Mangghi -Jasieńskiego” oraz „Imaginarium natury – Watanabe Seitei z kolekcji muzeum Manggha”.

Następnie przeszliśmy do działającej przy muzeum biblioteki gromadzącej księgozbiór oparty na książkach popularnonaukowych i katalogach dotyczących kultury i sztuki japońskiej.

Naszą podróż do Japonii zakończyliśmy bardzo smakowicie poznając tradycyjne japońskie potrawy w Café Manggha.