MicrosoftTeams-image_(1)

Early Stage

Aktualności 2023/2024

Martinstag

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy w naszej szkole „ Martinstag” czyli Dzień Św. Marcina.

Te nietypowe lekcje przeznaczone były dla uczniów, którzy uczą się języka niemieckiego.

Uczniowie klas: 7c i 7d w składzie:  Aleksandra Jarosz, Maja Osika, Jagoda Bochenek, Milena Borkowska, Szymon Buśko i Maciej Misiewicz opowiadali uczniom o obchodach tego dnia w Niemczech i Austrii.

Pochód uczniów z lampionami i Św. Marcinem na czele wędrował od klasy do klasy, częstując słodyczami.

W rolę rycerza na koniu wcielił się Szymon Buśko, Maciej Misiewicz nosił ze sobą gęsi, które to właśnie wydały Św. Marcina i chcąc czy nie chcąc musiał zostać biskupem. Oprócz pamiątkowych zdjęć, które wykonała sobie każda klasa, uczniowie mogli wcielić się w rolę rycerza, zakładając zbroję i słynny płaszcz, którego połowę oddał Św. Marcin biedakowi.

Z okazji tego dnia ogłoszony był również konkurs na wykonanie Lampionu.