MicrosoftTeams-image_(1)

Early Stage

Aktualności 2023/2024

Dzień Życzliwości w naszej szkole

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, czyli dzień dobrych uczynków  i pozytywnych emocji.

Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że w tej akurat kwestii naukowcy nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra i rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

Prawdziwej życzliwości nie można kupić, jednak można jej doświadczyć. Życzliwości nie trzeba się specjalnie uczyć, wystarczy ją okazywać. Każdego dnia w domu, w szkole,  w sklepie, na ulicy…

Uśmiech, dobre słowo, pomoc przy drobnych rzeczach, filiżanka ciepłej herbaty, otwarcie komuś drzwi do sklepu to mało, a zarazem tak wiele.

Również rodzice i uczniowie w tym tak ważnym dniu przekazywali sobie i innym pozdrowienia. Rodzice mówili o miłości do swoich dzieci, uczniowie prawili sobie komplementy. Wszyscy  bardzo miło wypowiadali się na temat szkoły, a wszystko to można było usłyszeć w wywiadzie, który prowadzili: Karol Rękowicz i Miron Mikrut.

Samorząd Szkolny przygotował z okazji tego ważnego dnia akcję  „ Łańcuch Uśmiechu”, polegała ona na wykonaniu przez poszczególne klasy  łańcucha z emotek.

Wszystkie klasy zaangażowały się w robienie łańcuchów- za co bardzo serdecznie dziękujemy klasom i wychowawcom!

Łańcuchy można zobaczyć w szkole, jak pięknie zdobią nasze korytarze.