MicrosoftTeams-image_(1)

Early Stage

Aktualności 2023/2024

Nietypowa lekcja języka niemieckiego

Lekcje języka niemieckiego w szkole podstawowej są świetną okazją, by uczyć języka za pomocą zabaw, piosenek, wierszy oraz bajek.

Kto z nas nie zna Baśni Braci Grimm?

Czwartoklasiści, którzy rozpoczęli w tym roku swoją przygodę z językiem niemieckim mieli możliwość poznania ich twórczości.

Ponieważ wszystkim znani Bracia Grimm urodzili się w Niemczech uznałam to za świetną okazję zapoznać moich uczniów z jedną z bajek. We wtorek wybraliśmy się do Teatru Maska by obejrzeć bajkę „ Czterech muzykantów z Bremy”. Była to dla uczniów świetna lekcja języka niemieckiego w języku polskimJ

Nauka języka obcego to nie tylko wkuwanie słówek, uczenie się gramatyki, ale również poznanie kultury, nauki, literatury, tradycji danego państwa.