ul. Błogosławionej Karoliny 21, 35-119 Rzeszów
tel. 17 748 24 94 e-mail: sekretariat@sp18.resman.pl
28.05.2024r. nasi uczniowie wzięli udział w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lidze lekkoatletycznej, które odbyły się w Stalowej Woli. Wiele osób ustanowiło swoje rekordy życiowe. Dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy nasi chłopcy zajęli zaszczytne 9 miejsce w województwie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i jesteśmy dumni z ich osiągnięć!
22 maja uczniowie klasy 4a i 4d wybrali się do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego na całodzienne zwiedzanie i rozrywkę. Pani przewodnik bezpiecznie przeprowadziła dzieciaki przez krainę ogromnych dinozaurów :) Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Zwierzyńca, czyli Parku Safari, gdzie na wyciągnięcie ręki uczniowie widzieli wiele dzikich i egzotycznych zwierząt z okien szkolnych amerykańskich autobusów :)
24 maja klasy 5 udały się na wycieczkę do kina „Helios” w Galerii Rzeszów na film pt. Lars jest LOL. Film porusza problem tolerancji, również osób z zespołem Downa. To było niezwykłe przeżycie! Widownia reagowała wyjątkowo głośno. Po seansie wielu uczniów opuszczało salę ze wzruszeniem.
Po zakończonej projekcji udaliśmy się na stoiska z jedzeniem, by kupić sobie ciepły posiłek.
To była udana wycieczka. Towarzyszyły jej: radość, wzruszenie i ogromne wrażenia po obejrzanym filmie.
W dniach od 20 do 22 maja klasy ósme wraz z opiekunami odwiedziły czeską Pragę. Nasza przygoda rozpoczęła się jednak jeszcze w Polsce od spaceru w skalnym labiryncie. Kolejnym punktem wycieczki była stolica Czech. Następnymi atrakcjami, które aż trudno zliczyć są - Nowy Świat na Hradczanskie Namesti, archikatedra św. Wita, Wojciecha i Wacława, kościół św. Mikołaja, ściana Lenona, Kampa, Most Karola, Trakt Królewski, rynek starego miasta, ratusz, Orloj, pomnik Husa, ul. Paryska, Józefów, synagogi, Most Czecha i wiele więcej. Zwieńczeniem trzydniowego pobytu, był rejs statkiem po Wełtawie.
W dniach 20-21 maja uczniowie klas 6c i 6e wraz z opiekunami wybrali się na dwudniową wycieczkę. Pierwszy dzień spędzili w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze, gdzie korzystali z wielu emocjonujących atrakcji. Następnego dnia w drodze do kopalni odwiedzili Lipnicę Murowaną i stary drewniany kościół św. Leonarda. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie kopalni soli w Bochni. W godzinach wieczornych wróciliśmy w dobrych nastrojach do Rzeszowa. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że to był wspaniały i niezapomniany czas.
Z przyjemnością informujemy, że dwoje naszych uczniów zajęło wysokie miejsca w etapie międzyszkolnym konkursu „Sleeveface – czyli ubierz się w książkę”. Pierwsze miejsce zajął Piotr Antos z kl. 6b, a Daria Sas z kl. 4e zajęła miejsce drugie. 20 maja w Szkole Podstawowej Nr 11 w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu. Gratulujemy!
20 maja nasze wspaniałe klasy 5 i 6 wzięły udział w Mistrzostwach Miasta Rzeszowa w czwórboju lekkoatletycznym. Nasi uczniowie rywalizowali w konkurencjach: skok w dal, sprint na 60m, bieg na 600m/1000m oraz rzut piłeczką palantową. Gratulujemy wszystkim uczestnikom za ich determinację, wysiłek i sportowego ducha! Jesteśmy dumni z waszych osiągnięć i cieszymy się, że godnie reprezentowaliście naszą szkołę.
W poniedziałek 13 maja klasa 4c wybrała się do ośrodka Teddy-Camp w Cieszanowie gdzie czekała na nią cała masa świetnej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Na dobry początek uczniowie wzięli udział w detektywistycznej grze wielowątkowej, polegającej na zdobywaniu informacji w celu wskazania złodzieja. Zabawa wymagała działania zespołowego, logicznego myślenia oraz przebiegłości. Całą wycieczkę podsumowało wspólne ognisko z pysznymi kiełbaskami i piankami wśród otaczającej przyrody.
W tym roku, nasze piękne miasto obchodzi 670. rocznicę lokacji. Z tej okazji zorganizowany został konkurs plastyczny „Pocztówka urodzinowa dla Rzeszowa”. Uczniowie naszej szkoły wykonali przepiękne i pomysłowe prace. Nie dziwi więc sukces – trzy uczennice zostały wyróżnione – Maja Łazorko z kl. 6 f, Martyna Magda z 6 e i Milena Bąk z 7a.
„Współcześni rycerze Św. Floriana” to konkurs plastyczny, organizowany cyklicznie przez Muzeum w Przeworsku (Dział Historii Pożarnictwa). Spośród 675 nadesłanych na konkurs prac z 60 przedszkoli i szkół podstawowych województwa podkarpackiego, 11 osób zostało nagrodzonych i 32 osoby wyróżnione. Bardzo cieszymy się, że przy tak dużej konkurencji , uczeń klasy 5 d – Jan Szalacha zdobył wyróżnienie. Wielkie gratulacje dla Jasia!
W Międzynarodowym Projekcie „ Ohne Grenzen”- "Bez granic", organizowanym przez Goethe Institut w Niemczech biorą udział nasi uczniowie z klasy 8a, którzy uczą się języka niemieckiego. Do projektu zostaliśmy zakwalifikowani w maju i tak rozpoczęła się nasza świetna przygoda z językiem, która zakończy się w czerwcu.
W dniu 13 maja uczniowie klasy 7d wzięli udział w programie edukacyjno-obronnym pod nazwą „Edukacja z wojskiem". Przedmiotem przedsięwzięcia pod nazwą „Edukacja z wojskiem”, jest organizacja zajęć z edukacji proobronnej w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych dla dzieci i młodzieży.
Na pozalekcyjnych zajęciach plastycznych zawsze jest miło, wesoło i kreatywnie. Ale dziś było po prostu … słodko! Osoby najbardziej aktywne podczas akcji „Baranek”, wybrały się na lody i inne słodkości. Był to rodzaj podziękowania za ich pracę. Rozmowom i wspomnieniom nie było końca!
7 maja 2024 roku klasy 4e i 4f udały się na wycieczkę do kopalni soli w Bochni. Uczniowie zobaczyli podziemną ekspozycję multimedialną, która pozwoliła im przenieść się w czasie i poznać szczegóły związane z funkcjonowaniem kopalni. Wszyscy nasi uczniowie wrócili do domu w wyśmienitych humorach!
Wycieczka miała na celu integrację zespołu klasowego oraz poznanie polskich zabytków i miejsc edukacyjnych. W ramach wycieczki odwiedziliśmy kilka kluczowych miejsc. Była to nie tylko okazją do integracji zespołu klasowego, ale także doskonałą okazją do poznania ciekawych miejsc w Polsce i zdobycia nowych doświadczeń edukacyjnych. Wszyscy uczestnicy wrócili z wycieczki z nowymi umiejętnościami, wiedzą i wspomnieniami, które z pewnością zostaną z nimi na długo.
W dniu 17 kwietnia klasy 6a i 6b pod opieką wychowawców udały się na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Program był dosyć bogaty i mimo że aura nie zawsze sprzyjała udało się wszystko zobaczyć. Głównymi punktami programu były: wizyta na PGE Narodowym, w Sejmie, Centrum Nauki Kopernik, a na koniec wszyscy uczestnicy zwiedzili Zamek Królewski.
Po szkolnych eliminacjach oraz po dwóch kolejnych etapach konkursu, dwuosobowa reprezentacja naszej szkoły stanęła na podium XII Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada” organizowanego przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu.
22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw. Nasza szkoła w ubiegłym tygodniu również przyłączyła się do akcji. Z tej okazji uczniowie mieli szanse zrobić sobie "selfie" z naszą planetą, jak również wykonali gazetkę dotyczącą odnawialnych źródeł energii (OZE), którą podziwiać możemy w holu naszej szkoły.
26 kwietnia uczniowie klas 7 mieli okazję doświadczyć kultury na żywo podczas wizyty w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Wybrali się tam, aby obejrzeć spektakl pt. ,,Dziady cz. II” Adama Mickiewicza. Celem tej wycieczki było nie tylko zapewnienie uczniom rozrywki, ale przede wszystkim edukacja i rozwijanie zrozumienia dla sztuki teatralnej. Wizyta w Wojewódzkim Domu Kultury była więc nie tylko przyjemnością, ale również ważną lekcją.
Botticelli? Vermeer? Leonardo? A może Picasso? Uczestnicy pozalekcyjnych zajęć plastycznych inspirują się twórczością największych mistrzów pędzla. I wychodzi im to świetnie! Zapraszamy do obejrzenia efektów. W realu prace można oglądać w galerii, na korytarzu obok pracowni plastycznej.
Projekt realizowany w klasach 5c, 5d, 5e na podstawie lektury “Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” był niezwykle inspirującym doświadczeniem dla uczniów. Miał na celu rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, interpretacji tekstu oraz kreatywnego myślenia. Wyszło to wspaniale! Uczniowie mieli za zadanie stworzyć projekty oparte na tej lekturze, które pozwoliły im na lepsze zrozumienie treści książki. Zobaczcie sami! :)
23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki. Z tej okazji w szkolnej bibliotece odbyły się dwa spotkania z autorką książek dla dzieci p. Stanisławą Bełch. Pisarka pokazywała uczniom napisane przez siebie książki, opowiadała o jej głównych bohaterach i zachęcała do rozwijania własnych talentów. Na koniec można było kupić którąś z książek p. Stanisławy i zdobyć autograf.
W dniu 19.04.2024r.w Kolbuszowej odbyły się Półfinały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Pływaniu. Naszą szkołę reprezentowali Mateusz Połowniak oraz Błażej Gergasz. Mateusz nie dając szans rywalom pewnie wygrał 50m stylem motylkowym podobnie Błażej, który na 50m stylem klasycznym finiszował z kilkumetrową przewagą nad rywalami.
Obydwaj awansowali do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się w najbliższym czasie.
Ten projekt z wiedzy o społeczeństwie sprawił uczniom wiele radości. A przecież najłatwiej uczy się poprzez zabawę. Ósmoklasiści stworzyli plakaty własnych partii politycznych, na których przedstawili ciekawe pomysły swoich ugrupowań. Ciekawe hasła i grafiki ubarwiły prace ósmoklasistów. Ćwiczenie projektowe wykonane w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie zachęciło młodych do budowy społeczeństwa obywatelskiego.
Dawno, dawno temu za górami za lasami…
W środę nasza szkoła zmieniła się w bajkową krainę, wszędzie można było spotkać ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Wszystkie klasy wzięły też udział w akcji Samorządu Szkolnego „ Witajcie w naszej bajce”, której celem było stworzenie pięknej, długiej bajki ilustrowanej przez naszych uczniów. Galerię najpiękniejszych bajek można podziwiać w szkole. Bajkowy dzień dał uczniom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem.
17 kwietnia odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Dzieci i Młodzieży w indywidualnych biegach przełajowych w Kolbuszowej. Rewelacyjnie spisała się nasza uczennica Patrycja Kuter, która zajęła 5 miejsce. Pamiętajmy o tym, że nasza reprezentantka rywalizowała ze starszymi, bardziej doświadczonymi zawodniczkami, co dobrze rokuje na przyszły rok!
Gratulacje!!!
15 kwietnia w IX LO w Rzeszowie odbył się Finał I Wojewódzkiego Konkursu Doświadczeń Fizyczno-Chemicznych BrAinSToRM. Po trzech miesiącach pracy, determinacji, dwóch stojących na wysokim poziomie etapach, uczennica klasy 8b, Barbara Rzepka, zdobyła tytuł laureata, natomiast uczennica klasy 8b Marta Lasek tytuł finalisty.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
W dniu 11.04.2024 r. w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie odbył się finał Konkursu Wiedzy Ekologicznej "Nakręć się na Środowisko" - edycja III "Odpadów przetwarzanie – ludzkości wyzwanie".
Naszą szkołę reprezentowały Nadia Pawiak kl. 7a, Małgorzata Ciuła kl. 7d oraz Łucja Kowal-Jóźwik kl. 7d. Uczennice wzięły udział w warsztatach pod hasłem "Sztuka w stylu EKO, czyli jak artystycznie wykorzystać odpady?" oraz wysłuchały wykładu na temat „Czwartej przyrody” oraz sukcesji i roli nieużytków miejskich.
10 kwietnia 2024 r. został rozstrzygnięty II Międzyszkolny Konkurs „Młodzi Dziennikarze” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 28 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie przemówienia, w którym autor w ciekawy sposób miał zachęcić młodych ludzi do czytania książek. Na konkurs wpłynęło bardzo wiele prac z rzeszowskich szkół, a jury miało nie mały problem, aby wyłonić trzech laureatów. Jednym z nich okazała się Julia Kura – uczennica klasy 7a.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
10 kwietnia odbyły się Rejonowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w indywidualnych biegach przełajowych w Kolbuszowej. Naszą szkołę reprezentowała Patrycja Kuter która w znakomitym stylu zajęła 1 miejsce kwalifikując się na Finał Wojewódzki, który odbędzie się 17.04. Trzymamy kciuki!
Uczniowie klasy 7c po zakończeniu omawiania lektury „Dziady” Adama Mickiewicza, wykonali maski kraboszki. Wśród masek wykonanych przez uczniów pojawiły się postacie demoniczne i przerażające. Uczniowie w ten sposób chcieli nawiązać do utworu Mickiewicza oraz motywu winy i kary. Maski zostały wykonane m.in. z gliny, papieru, a także wydrukowane na drukarce 3D.
Prace są wspaniałe, a uczniom gratulujemy wyobraźni !
Uczniowie klasy 4a i 4g na koniec omawiania lektury „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa” wzięli udział w projekcie MOJA SZAFA DO NARNII. Zadaniem uczniów było zaprojektowanie i wykonanie niezwykłej szafy, która w magiczny sposób przenosiła bohaterów książki do niezwykłej krainy.
Wszystkie szafy zachwyciły pomysłowością i sposobem ich wykonania.
Dla większości rodzin w Niemczech zajączek wielkanocny i pisanki są stałym elementem Świąt Wielkanocnych. Zając chowa jajka w domu i ogrodzie, a dzieci ich szukają. Dolnosaksońskie Ostereistedt (pisankowe miasteczko) uczyniło ze swojej nazwy tradycję: to tam mieszka wielkanocny zajączek „Hanni Hase”. Rokrocznie piszą do niego tysiące dzieci, by spełnił ich życzenia przed świętami.
W dniu 22 marca został rozstrzygnięty konkurs „Idę z Jezusem Drogą Krzyżową”. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Uczestnicy wykonali piękne prace plastyczne przedstawiające stacje Drogi Krzyżowej oraz napisali wiersze porównujące treści Drogi Krzyżowej do codziennego życia.
I miejsce zdobyły Valeria Rukh oraz Milena Borkowska – uczennice klasy 7d, za wykonanie pracy pt.: „Eko gra- eko zabawa”, w konkursie organizowanym przez Prezydenta Miasta Rzeszowa na opracowanie projektu gry o tematyce ekologicznej w zakresie przeciwdziałania emisjom, odnawialnych źródeł energii i niskoemisyjnego transportu.
W minionym tygodniu nasza szkoła rywalizowała w Turnieju piłki nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Rzeszowie odbywającym się na nowej hali sportowej przy ul. Towarnickiego. Turniej był podzielony na dwa etapy, grupowe eliminacje oraz turniej finałowy. SP 18 przez eliminacje przeszła jak burza zajmując pierwsze miejsce w grupie z bilansem 5 zwycięstw oraz 1 remisu, co napawało optymizmem przed turniejem finałowym.
"Lekcja z Resovią" było to spotkanie uczniów naszej szkoły z zawodnikami rzeszowskiej pierwszoligowej drużyny piłkarskiej Resovii Rzeszów. Spotkanie przebiegło dwuetapowo. Podczas pierwszej części uczniowie wysłuchali historii klubu oraz poznali zawodników, którym mogli zadawać pytania. A naszymi gośćmi byli piłkarze: Mateusz Bondarenko i Adrian Łyszczarz. Druga część to aktywne zajęcia ruchowe, podczas, których uczniowie mieli okazję wykazać się swoją sprawnością oraz współpracą podczas pokonywania torów przeszkód oraz podczas żonglerki piłką.
KONKURS: „Świat jest niebieski”. II Ponadregionalny konkurs świadomości i wiedzy o autyzmie. – rozstrzygnięty, mamy laureatów i wyróżnionych!
W lutym 2024r., XII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi, przy Zespole Szkół Nr 4 w Rzeszowie, ogłosiło konkurs pn: „Świat jest niebieski”. Konkurs został zorganizowany w ramach Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu/Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Zadaniem konkursu było przygotowanie nawiązującej do tematu pracy plastycznej, w dowolnej technice bądź literackiej (wiersz, proza). Uczniowie naszej szkoły licznie wzięli w nim udział.
W tym roku szkolnym to „Mały Książę” A. de Saint-Exupér’ego był ostatnią omawianą lekturą w klasie 7d i 7e. W trakcie cyklu lekcji uczniowie poznali historię Pilota, mieszkańców planet odwiedzanych przez Małego Księcia, Róży, Lisa, Węża i samego bohatera asteroidy B-612. Na podsumowanie zajęć uczniowie przygotowali projekt. Zobaczcie, jak się wspaniale zaangażowali! :)
,,Wiosenny kwiat wygląda tak”
Pod takim tytułem odbył się konkurs plastyczny, który zorganizował Samorząd Uczniowski. W naszym szkolnym korytarzu ,,zakwitło” mnóstwo ślicznych, kolorowych kwiatków. Ten konkurs był bardzo trudny w rozstrzygnięciu- wybór tej najpiękniejszej pracy okazał się dla Samorządu Szkolnego naprawdę nie lada wyzwaniem!
W poniedziałek 18 marca w naszej szkole odbyły się „Rodzinne warsztaty wielkanocne” zorganizowane przez szkolny Klub Kulturka. W tym roku tworzyliśmy baranki i kurczaki ze styropianowych jaj, bibuły i kreatywnych drucików. Niektórzy z przyniesionych materiałów dodatkowo wyczarowali także wielkanocne zające. Wspólne działanie dzieci i rodziców okazało się bardzo twórcze czego dowodem są wykonane prace.
W dniach 14.03 – 21.03 świętowaliśmy w naszej szkole Tydzień Matematyki, w ramach którego odbyły się różne wydarzenia i konkursy. To szczególne wydarzenie, które już stało się tradycją naszej szkoły rozpoczęliśmy go od świętowania Międzynarodowego Dnia Liczby π. Uczniowie klas 4 wykonali prace pt. „Miasto Pi”, a uczniowie klas 5 – 8 odkrywali tajniki liczby Pi bawiąc się w grę „Węże Pi”.
6 marca 2024 r. uczniowie klas 6, 7 oraz 8 wzięli udział w V edycji Szkolnego Konkursu Geograficznego pt. „Mistrz Mapy”. Głównym celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań geografią oraz zachęcenie uczniów do pracy z mapami. Konkurs polegał na rozwiązaniu quizu dotyczącego rozmieszczenia państw i obiektów geograficznych na mapie Azji.
14 marca zespół uczniów z klasy 8b: Karol Rękowicz i Wojciech Bachórz wzięli udział w 3-godzinnym Maratonie Informatyczno – Matematycznym organizowanym przez Publiczne Akademickie Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi w Rzeszowie. W zabawie trzeba było wykazać się wiedzą i umiejętnościami, a także zaplanować odpowiednią strategię. Nasi uczniowie stanęli na podium i zajęli 3 miejsce. Bardzo serdecznie gratulujemy!
Od 4 do 15 marca w szkolnej bibliotece trwały „Dni z Tappim i Chichotkiem”. Obie te postaci są głównymi bohaterami serii książek napisanych przez Marcina Mortkę, których akcja dzieje się w Szepczącym Lesie. Z tej okazji w czytelni odbywały się zajęcia czytelniczo-plastyczne dla kl. 1-3 (m.in. „Chichotek i księżycowa tajemnica”, „Tappi, Chichotek i czarodziejski kot”, „Klasowa książka o Tappim i Chichotku”) oraz dla dzieci z Przedszkola Nr 33 („Zakładki z Szepczącego Lasu”).
Pitagoras, twórca twierdzenia o trójkątach prostokątnych, Fibonacci, odkrywca ciągu liczb, który znajdziesz nawet w kalafiorze, Euler, autor stałej matematycznej, to bohaterzy prac plastycznych wykonanych przez naszych uczniów na konkurs wydawnictwa GWO "Portret słynnego matematyka".
W ostatnich dniach lutego rozgrywane były turnieje finałowe o mistrzostwo Rzeszowa w piłce ręcznej w kategorii dzieci (klasy 4-6). Nasze młode zawodniczki w swoim turnieju finałowym, podobnie jak ich starsze koleżanki, okazały się bezkonkurencyjne wygrywając kolejno z zespołami SP s. Pijarek 11:3 oraz SP 29 8:3.
Dzień Kobiet - święto, które wypada 8 marca każdego roku, jest okazją do celebrowania, szacunku i uznania roli kobiet w społeczeństwie. To nie tylko dzień obchodzony na zasadach tradycyjnych, ale przede wszystkim okazja do wyrażenia wdzięczności, szacunku i miłości wobec matek, sióstr, córek, przyjaciółek, wszystkich kobiet wokół nas. To czas, kiedy możemy podziękować za ich wsparcie, troskę, mądrość i determinację.
27 lutego 2024 r. uczniowie klas 7 oraz 8 wzięli udział w IV edycji Szkolnego Konkursu Poprawności Językowej pt. „Z polszczyzną za pan brat”. Głównym celem konkursu było poszerzenie wiedzy na temat poprawności językowej oraz propagowanie dobrych zachowań językowych wśród uczniów.
Uczniowie klas ósmych wzięli udział w X SALONIE EDUKACJI ZAWODOWEJ I TECHNICZNEJ. Wydarzenie odbyło się w budynku Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza przy al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie.Podczas targów zaprezentowane zostały oferty szkół technicznych, branżowych i kół naukowych Politechniki Rzeszowskiej.
Uczniowie klas 5 w ramach lekcji geografii wykonywali projekt makiety wybranego polskiego krajobrazu. Głównymi celami projektu było kształtowanie umiejętności rozpoznawania i nazywania składników krajobrazu, rozbudzenie zainteresowania polską przyrodą oraz rozwijanie wyobraźni przestrzennej. Wykonane przez uczniów prace zdobią obecnie hol naszej szkoły-zapraszamy do obejrzenia!
W dniu 29.02.2024 uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami zostali zaproszeni na debatę CYFROWA EWOLUCJA: PRZESZŁOŚĆ, TERAŹNIEJSZOŚĆ I PRZYSZŁOŚĆ EDUKACJI INFORMATYCZNEJ organizowaną przez PTI Oddział Małopolski na Wydział Informatyki AGH.
W ubiegłym tygodniu w hali sportowej naszej szkoły odbył się turniej finałowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt klas 7 i 8. W turnieju znakomicie zaprezentowały się nasze dziewczęta nie dając szans swoim rywalkom. W pierwszym meczu turnieju pokonały zespół SP s. Pijarek 14:7, a następnie rozgromiły drużynę SP nr 23 16:0 !
Uczniowie naszej szkoły odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt „Kundelek” w Rzeszowie. W ramach akcji „Pomóżmy zwierzakom” uczniowie klas 1-8 zbierali karmę dla psów i kotów, aby pomóc schronisku i jego mieszkańcom, szczególnie w okresie zimowym. Udało się przekazać ponad 400 kg karmy, zabawki oraz akcesoria dla zwierząt.
Kiedy „gruchnęła” wiadomość, że w kinach pojawiła się uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, oczywiście nasi uczniowie klas czwartych nie mogli być pozbawieni tej „uczty”. Dlatego też w dniach 16-18 stycznia wszyscy czwartoklasiści udali się do kina, by zobaczyć inne oblicze lektury, którą poznali na lekcjach języka polskiego.
Uczniowie klasy 8b Łukasz Zygmunt i Sebastian Zygmunt zdobyli I miejsce w międzyszkolnym konkursie na pocztówkę w języku hiszpańskim. Tematem II edycji była pocztówka związana z Bożym Narodzeniem w Hiszpanii, napisanie życzeń oraz estetyka pracy
„Dom moich marzeń” to konkurs plastyczny, kierowany do uczniów klas czwartych ze szkół w województwie podkarpackim. Konkurs zorganizowany został przez Podkarpacką Okręgową Radę Izby Architektów RP w ramach XIII edycji Dnia Edukacji Architektonicznej.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXII edycji Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych, organizowanego pod patronatem Parafii Rzymsko- Katolickiej pw. Św. Jadwigi Królowej, Biskupa Ordynariusza, Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 21 w Rzeszowie.
Uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą Kartkę świąteczną. Polegał on na wykonaniu kartki z życzeniami w języku niemieckim. Wszyscy uczestnicy zostali docenieni i nagrodzeni ocenami i punktami dodatnimi z zachowania. Efekty pracy młodzieży można zobaczyć w galerii.
W naszej szkole w grudniu 2023 został zorganizowany konkurs na kartkę bożonarodzeniową z życzeniami w języku angielskim. Głównym założeniem konkursu było doskonalenie umiejętności uczniów w zakresie posługiwania się językiem angielskim oraz rozwijanie zdolności plastycznych. W konkursie wzięli udział uczniowie kl. 4-8.
Klasy 5 wybrały się na wycieczkę mikołajowo-świąteczną do Centrum Dziedzictwa Szkła, które znajduje się w Krośnie. Niewiarygodne, ile w ciągu trzech godzin o produkcji szkła dowiedzieli się nasi uczniowie!!! Program wycieczki był bardzo bardzo ciekawy.
Anielsko i wesoło było, już od października, na pozalekcyjnych zajęciach plastycznych! Wtedy to rozpoczęła się plastyczno – charytatywna Akcja „Aniołek”. Ta akcja jest tradycją naszej szkoły. Ulepione z masy solnej aniołki – ozdoby na choinkę, są sprzedawane podczas kiermaszów świątecznych a dochód przeznaczany jest na wybrany cel charytatywny.
W dniu 15 grudnia 2023 r. w Nadleśnictwie Kolbuszowa odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie Opisowym „Mój Las” zorganizowanym przez Zarząd Okręgu Podkarpackiego LOP w Rzeszowie oraz przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Drzewnictwa i Leśnictwa w Warszawie.
Dnia 14.12. obchodziliśmy w szkole kolejny szalony dzień. Był on dla wszystkich uczniów wspaniałą okazją, by poprzez odpowiedni dobór stroju (koszula w kratę bądź świąteczny strój) uniknąć odpowiedzi, niezapowiedzianych i zapowiedzianych kartkówek, sprawdzenia zadań domowych na lekcjach. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem!