MicrosoftTeams-image_(1)

logo instaling

Early Stage

Wyjazd uczniów do Włoch w ramach projektu Erasmus+

Uczniowie z klas VIII i VII od 13 maja do 20 maja pojechali do Włoch do regionu Kalabria, na wymianę doświadczeń w ramach projektu Erasmus +  pt. "Kids need fun at school".

Włoscy uczniowie z szkoły z San Fermino przywitali naszą i grupę z Turcji po królewsku obdarowując gałązkami oliwnymi. Młodzież szybko nawiązała kontakt w języku angielskim i przez cały pobyt bawiła się podczas licznych zajęć sportowych,  muzycznych oraz przerw na przekąski.

Podczas pobytu, młodzież zobaczyła piękno południowych Włoch w szczególności miasto Reggio di Calabria i Tropea, a także piękne widoki i bogactwo natury w miejscowości Scilla. Nie obyło się bez, krótkiego plażowania oraz przejażdżki promem na Sycylię i zwiedzania przybrzeżnego miasta Mesyny.

Z pewnością pobyt oraz nowe znajomości z kolegami i koleżankami z Włoch i Turcji pozostaną niezapomniane.

Z niecierpliwością czekamy na wyjazd do Turcji i przyjazd partnerów projektu do Polski, aby znów można było się z nimi spotkać.