Archiwum SP 4-8 2022/2023

Językowy zawrót głowy - projekty edukacyjne

Uczniowie na językach obcych w naszej szkole wykazali się niezwykłą pomysłowością i motywacją do realizacji projektów.

Angielskie lapbooki z klas V i VI to bogactwo różnorodności – czasy teraźniejsze, przeszłe, przyszłe, słownictwo z zwierzętami i jedzeniem, kultura Anglii i informacje o Polsce. Na koniec roku szkolnego, udało się zrealizować nagranie filmiku na pożegnanie absolwentów klas VIII - ”Billingual Class”.

 Język niemiecki zabierze was do teatru i poczujecie się bajkowo wraz z klasami IVb, IVd i VIIId, obejrzycie „Czerwongo Kapturka”,” Czterech muzykantów z Bremy” i zabawną scenkę w restauracji, ponadto występy grup teatralnych umili piosenka Maryli Rodowicz „Marija” z klasą VIIa i to wszystko w języku niemieckim.

Dla osób chcących poświętować w Hiszpanii uczniowie przygotowali ciekawostki o tym kraju oraz przewodnik po świętach. Dla wielbicieli odkryć geograficznych, wymiana produktów żywnościowych pomiędzy Europą a Amerykami, może być zaskakująca. Filmy „ Los ocho apellidos vascos y catalanes” skłoniła do refleksji nad stereotypami i podziałami regionalnymi w Hiszpanii. Na koniec wakacyjna piosenka „Calma” Pedro Capo wykonana z uczniami klasy VIIId.  

Jeśli komuś mało zapraszamy na projekt Erasmus + i TikTok with English , projekty eTwinning z języka hiszpańskiego,  Międzynarodowy Projekt „Ohne Grenzen” – „Bez granic” z języka niemieckiego.  

Zapraszamy do oglądania wybranych prac projektowych.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj