Archiwum SP 4-8 2022/2023

Wycieczka w Pieniny kl. 6d i 6e

W dniach 6-7 czerwca br. klasy 6d i 6e przebywały na wycieczce w Pieninach. Pierwszym punktem programu był wyjazd wyciągiem krzesełkowym na górę Wdżar i zejście wąwozem Papieskim. Ze szczytu uczniowie wraz z opiekunami mogli podziwiać panoramę Pienin oraz Tatr. Następnie po drodze wstąpiliśmy do Dębna Podhalańskiego, gdzie odwiedziliśmy wpisany na listę UNESCO kościółek z XVw., w którym kręcono sceny do filmu ,,Janosik’’. Kolejnym punktem wycieczki była Niedzica i wpisane w jej krajobraz ruiny urokliwego, pochodzącego z XIVw. zamku. Niewątpliwie najbardziej wyczekiwaną i emocjonującą atrakcją dla wszystkich uczestników było nocne przejście na Bryjarkę z charakterystycznym metalowym krzyżem na szycie. Zakończyliśmy je tuż przed godziną 23:00.

Następnego dnia ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, program naszej wycieczki uległ delikatnym zmianom. Dzięki temu, pokonaliśmy pieszo krajobrazowy rezerwat przyrody Wąwóz Homole a na koniec odwiedziliśmy Pienińskie Muzeum, poznając w nim historię regionu Pienin.

Choć pogoda nas nie rozpieszczała, to liczne atrakcje oraz miła atmosfera wynagrodziły nam wszelkie trudy i z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do Rzeszowa.