Archiwum SP 4-8 2022/2023

Dwudniowa wycieczka w Bieszczady klasy 8b i 8d

W dniach 29 i 30 maja 2023 r. klasy 8b i 8d wraz z opiekunami udały się w Bieszczady. 

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od spaceru do najwyżej położonego schronu turystycznego  
w Bieszczadach „Chatka Puchatka”. Podczas wspólnej wędrówki uczniowie poznali zasady bezpieczeństwa w górach oraz usłyszeli wiele ciekawostek o ochronie przyrody w BdPN i historii Bieszczadów. 

Następnie, wychowankowie udali na spacer po koronie najwyższej w Polsce zapory wodnej w Solinie. Uczniowie mieli również możliwość zakupu pamiątek na tzw. solińskim deptaku czyli najdłuższej w Bieszczadach ulicy z pamiątkami. 

Co więcej, po przejeździe do Polańczyka, uczniowie mieli okazję zrobić pamiątkowe zdjęcia w punkcie widokowym na wzgórzu Kiczerka z pięknym widokiem na meandry Jeziora Solińskiego i „zielone wzgórza nad Soliną”. 

Kolejnym emocjonującym punktem wycieczki był paintball łuczniczy - zabawa przypominającą paintball - jednak walka odbywała się z łukami i specjalnymi strzałami zakończonymi gąbką. 

Następnego dnia, cała grupa odwiedziła Pijalnię Czekolady M. Pelczara w Sanoku, gdzie uczniowie spróbowali wspaniałych pralin, lodów, gorącej czekolady i deserów Mistrza Polski Cukierników. 

Ostatnim punktem programu był rekreacyjny, spokojny spływ pontonowy w otoczeniu dzikiej przyrody doliną Sanu, który dostarczył młodzieży wielu niezapomnianych wrażeń. 

Piękne widoki, wyśmienita pogoda oraz sportowe atrakcje sprawiły, że nasi uczniowie zakończyli wycieczkę w doskonałych humorach 

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj