Archiwum SP 4-8 2022/2023

ZLOT OWADÓW "Skrzydlatorium"

7 czerwca odbył się w Rzeszowie Zlot Owadów "Skrzydlatorium”. Wydarzenie po raz siódmy zorganizowało Stowarzyszenie Ekoskop w ramach projektu "Oko na klimat”. W wydarzeniu nie mogło zabraknąć owadów z naszej szkoły!

Dzieci ze szkół podstawowych oraz przedszkoli z regionu przebrane były w barwne stroje owadów. Na scenie odbyły się występy taneczne, warsztaty ekologiczne i pokazy przyrodnicze. Podczas spotkania zwrócono uwagę na to, jak ważna jest przyroda oraz na to, jak bardzo musimy dbać o klimat! Finałem wydarzenia był SOS dla klimatu, podczas którego dzieci zadzwoniły na alarm dla klimatu budzikami, gwizdkami i grzechotkami. Patronat nad akcją objął Prezydent Rzeszowa Pan Konrad Fijołek, który również zaszczycił nas swoją obecnością na zlocie!


Pragniemy pogratulować owadom z naszej szkoły, które zdobyły wyróżnienie w konkursie na najpiękniejszy strój:

Milena Biegaj kl.4d

Alicja Ziaja kl.4dDo zobaczenia za rok!

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj