Archiwum SP 4-8 2022/2023

Konkurs Filmowy z języka niemieckiego

Uczniowie klasy 8d, uczący się języka niemieckiego wzięli udział w „Konkursie Filmowym na MAXA”,  zorganizowanym przez Wydawnictwo Językowe Klett. Konkurs miał charakter ogólnopolski  i polegał na nagraniu krótkiego (max. 60 sek.) filmu, który przygotowywany był wg scenariusza opracowanego przez klasę.

Uczniowie świetnie wcielili się w rolę aktorów, nie mogli niestety pokazać w całości swoich uzdolnień językowych, ponieważ ograniczał ich czas nagrania -1 minuta.

Wkrótce ósmoklasiści wybierają się do szkół średnich, świat stoi przed nimi otworem, może po tej przygodzie filmowej w języku niemieckim, za kilka lat zobaczymy ich na dużej scenie  - kto wie?

Życzymy sukcesów! – Viel Erfolg!