Archiwum SP 4-8 2022/2023

Wycieczka klas 4

W piątek tj. 26 maja o godzinie 7:40 czwartoklasiści wraz z ich opiekunami pojechali na całodniową wycieczkę do Janowa Lubelskiego. Była ona edukacyjno – sportowa i składała się z kilku części.

Na początku uczniowie zwiedzili wystawę przyrodniczą i dowiedzieli się jakie zwierzęta, ptaki, rośliny występują w Lasach Janowskich. W między czasie obejrzeli także ciekawą wystawę garncarską oraz poznali jej historię. Natomiast inne atrakcje odbywały się na świeżym powietrzu. Dużym wyzwaniem okazały się gry: przyrodnicza, której głównym zadaniem było udzielenie poprawnej odpowiedzi oraz twister ukazany w ogromnej wersji. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wytrzymałość i zdolność planowania. Dzięki pięknej pogodzie zorganizowano piknik a później wszyscy udali się spacerkiem na ognisko, gdzie można było zjeść smaczną kiełbaskę, chleb a także pianki opiekane nad ogniskiem. Można było złapać trochę oddechu.

Po zjedzonym posiłku rozpoczęła się druga część programu wycieczki, w której znajdowało się mnóstwo ciekawych atrakcji: zwariowana olimpiada zawierająca m.in. takie konkurencje jak: narty 5-osobowe, worki, przeciąganie liny, gąsienica. Były to zabawy wymagające zgrania, współpracy całego zespołu. Najciekawszym dla czwartoklasistów okazał się dmuchany byk rodeo. Śmiałek dosiadający go mierzył się z 4 osobami, które razem miały za zadanie zrzucenie jeźdźca w jak najkrótszym czasie. Było to wyjątkowo trudne! Dużym zainteresowaniem cieszyły się także walki na dmuchańcu i zabawa z woreczkami. Niektórzy grali sobie także w siatkówkę albo w piłkarzyki.

W ostatniej części programu był tor przeszkód. Można było sprawdzić swoje siły i szybkość. Każdy mocno kibicował osobom, biorącym udział. Około 18:40 zakończyła się wycieczka, gdzie na dzieci z utęsknieniem czekali już rodzice. Uczniowie oraz ich opiekunowie byli zadowoleni i zmęczeni po całym dniu wspaniałej zabawy. To była bardzo udany wyjazd! :)

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj