Archiwum SP 4-8 2022/2023

Na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

W dniach 27-30 października w Krakowie odbywały się jubileuszowe 25. Międzynarodowe Targi Książki. Grupa uczniów z kl. 6-8 w ramach Klubu Kulturka wzięła udział w atrakcjach przewidzianych na dzień otwarcia targów. A atrakcji było sporo. Oczywiście najważniejsze dla nas były stoiska z nowościami poszczególnych wydawnictw, ale skorzystaliśmy również z oferty stanowisk, na których można było zagrać w różne gry planszowe, zobaczyć dawne maszyny drukarskie i stare księgi. Można też było wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez GOPR oraz posłuchać opowieści Neli Małej Reporterki. Część uczniów wzięła też udział w konkursie zorganizowanym przez księgarnię Gandalf polegającym na wyszukiwaniu na terenie hal targowych specjalnych kodów QR oraz rozwiązywaniu ukrytych pod nimi zadań. Później z odgadniętym hasłem można było wziąć udział w losowaniu ciekawych nagród. Przy okazji udało nam się spotkać absolwenta naszej szkoły, który również odwiedził to miejsce.

Do Rzeszowa wracaliśmy obładowani książkami (niektórym udało się nawet zdobyć autografy pisarzy) oraz innymi czytelniczymi gadżetami i już w drodze powrotnej większość z nas oddała się przyjemności czytania zakupionych powieści. Nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o kilka nowości (m.in. „Geniusz” - najnowsza część „Magicznego drzewa” oraz „Nela i wrota Amazonii”).

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj