Archiwum SP 4-8 2022/2023

Czytanie dla pokoju

„Czytanie dla pokoju” to hasło tegorocznej akcji zorganizowanej w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji przez cały październik w szkolnej czytelni odbywały się różnorodne zajęcia czytelnicze i czytelniczo-plastyczne związane z tekstami o pokoju. Mogli w nich wziąć udział zarówno młodsi jak i starsi uczniowie. Rozmawialiśmy o książkach, których treść zachęca do bycia życzliwym, do pomagania innym i stawania w obronie słabszych. Zastanawialiśmy się nad tym, w jaki sposób w szkolnej codzienności możemy troszczyć się o pokój i tolerancję. Najmłodsi mieli też okazję wykonać pracę plastyczną ilustrującą wysłuchany wcześniej tekst krótkiego opowiadania. Przez cały październik w różnych miejscach szkoły były pozawieszane plakaty przedstawiające historie młodych ludzi z różnych stron świata, którzy poprzez czynione dobro przyczynili się do budowania pokoju. 

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj