Archiwum SP 4-8 2022/2023

Narodowe Czytanie 2022

Tradycyjnie  w pierwszą sobotę września nasza szkoła włączyła się w akcję społeczną Narodowego Czytania. Lekturą jubileuszowej 11. edycji wydarzenia były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza w 200. rocznicę wydania dzieła jak również Roku Romantyzmu Polskiego.

Z tej okazji już na piątkowych lekcjach języka polskiego uroczyście rozbrzmiewały słowa naszego wieszcza narodowego.

Ponadto uczniowie zostali zaproszeni na sobotnie Narodowe Czytanie w Ogrodach Bernardyńskich i przygotowane z tej okazji atrakcje. W programie każdy mógł wybrać coś dla siebie:

- posłuchać czytania „Ballad i romansów” w wykonaniu aktorów rzeszowskiego Teatru „Maska”,

- odwiedzić namiot „Karczma Rzym”, w którym można było opieczętować pamiątkową pieczęcią swoje książki,

- wziąć udział w warsztatach uplatania wianków czy kolażu,

- obejrzeć prezentację wczesnowiecznego obozowiska, liry korbowej,

- popląsać w rytm dźwięków muzyki etnicznej,

- wysłuchać koncertu na cymbałach wileńskich.

Jak się okazuje wielu naszych uczniów skorzystało z zaproszenia i bawiło się dobrze, łącząc przyjemne z pożytecznym – o czym świadczą przesłane przez nich zdjęcia. Zapraszamy do galerii.