Archiwum SP 1-3 2022/2023

Zwiedzamy Chiny

Uczniowie klas 3a i 3f  biorący udział w Innowacji pedagogicznej pt. „Podróże małe i duże – witajcie w innej kulturze” odwiedzili niezwykle ciekawy kraj: Chiny.

Chiny są niezwykle ciekawym krajem leżącym Azji Wschodniej i Azji Środkowej. Najpopularniejszym symbolem tego kraju jest : Smok (long) symbol zwierzęcy, jest uważany za stworzenie dobroczynne i potężne, a jego wizerunek - za przynoszący szczęście. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się niezwykle ciekawych informacji na temat Chin, które wywołały na twarzach uczniów wielkie zdziwienie. W Chinach wynaleziono pismo chińskie (50 tys. znaków) kalendarz chiński jest kalendarzem księżycowo-słonecznym, który dzieli rok na dwanaście miesięcy, ale nowy rok jest ruchomą datą przypadającą na styczeń lub luty. W tym państwie po raz pierwszy pojawił się druk, papier, kompas, porcelana. Chińczycy wynaleźli min. papier toaletowy, szczoteczkę do zębów, lody i herbatę. W Chinach znajduje się Wielki Mur Chiński, który ma długość 2400 km. W 1987 roku został wpisany na listę dziedzictwa kultury UNESCO jest największą atrakcją turystyczną tego kraju. Uczniowie podczas zajęć zrobili własnoręcznie maski smoka, który w Chinach jest symbolem szczęścia.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj