Archiwum SP 1-3 2022/2023

Do kogo Mikołaj przychodzi w styczniu?

Uczniowie kl. 3a wzięli udział w lekcji pt. „Do kogo Mikołaj przychodzi w styczniu?” Podczas lekcji  zostały przybliżone dane geograficzne i demograficzne Ukrainy oraz wybrane tradycje. Uczniowie wysłuchali „Legendę o pajęczej choince”. Poznali różnice między tradycjami świąt Bożego Narodzenia w Polsce i w Ukrainie. Porównali wygląd św. Mikołaja i Dziadka Mroza oraz zapisali przepis na kutię. Najważniejszym momentem tej lekcji były odwiedziny św. Mikołaja, który jak niesie tradycja rozdaje prezenty tylko grzecznym dzieciom.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj