Archiwum SP 1-3 2022/2023

Psia lekcja w klasie 3e

W styczniu uczniowie klasy 3e wzięli udział w projekcie edukacyjnym "Psia lekcja". Uczniowie obejrzeli przygotowany film pt. "11 oznak psiej miłości" oraz „12 zachowań, które denerwują twojego psa”. Po projekcji wszyscy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami dotyczącymi opieki i zabawy ze swoimi pupilami.

Podczas dyskusji poruszone zostały następujące zagadnienia:
Czy psy czują emocje tak jak my?
Jakie znacie przykłady psiej miłości?
Jak należy dbać o psa, aby pies nas kochał i czuł się dobrze?
Jak możemy poznać czego pies nie lubi albo się boi?

Omówiono elementy relacji człowieka ze swoim pupilem, takie jak przywiązanie, zaufanie, miłość i bezpieczeństwo.
Dzięki materiałom dołączonym do filmu, lekcja była atrakcyjna i ciekawa.

Dzięki psiej lekcji uczniowie dowiedzieli się jak buduje się więź między człowiekiem a psem, uwrażliwili się na potrzeby pupili oraz podnieśli poziom wiedzy o emocjach psów i ich potrzebach.