Archiwum SP 1-3 2022/2023

Zmysł wzroku?

W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Gramy zmysłami” klasa 1d wykonała kolejne zadanie sensoryczne. Rozwój sensoryczny jest bardzo ważny dla dzieci, pozwala odczuć i rozumieć w relacji do siebie bodźce odbierane z otaczającego nas świata. Tematem styczniowych zajęć był zmysł wzorku. Podczas zajęć uczniowie rozwijali percepcję wzrokową, oraz udoskonalali koordynację wzrokowo-ruchowowa. Ponadto, uczniowie starali się wykonywać przykładowe codzienne czynności bez używania zmysłu wzorku. Była to doskonała lekcja empatii oraz uwrażliwienia uczniów na potrzeby oraz trudności z jakimi mierzą się osoby niewidome. Na zakończenie zajęć, aby poćwiczyć swoją spostrzegawczość dzieci wykonały zimowe mandale.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj