Archiwum SP 1-3 2022/2023

Innowacja "Nasze tradycje" - co nas łączy, a co dzieli"

20221028_111021_resized.jpg, 20221028_111021_resized
20221028_111021_resized 

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 2e biorą udział w innowacji pedagogicznej  pt.: „Nasze tradycje - co nas łączy, a co dzieli.” Jest to integracja uczniów cudzoziemskich w zespole klasowym przy równoczesnym zachowaniu ich tożsamości kulturowej.

Innowacja opiera się na twórczych i aktywizujących działaniach, mających na celu rozwój postaw związanych z tożsamością kultury narodowej oraz rozbudzanie szacunku i poczucia dumy wobec dorobku minionych pokoleń wszystkich uczniów: polskich i cudzoziemców.

Na pierwszych zajęciach uczniowie prezentowali swoje zainteresowania i talenty oraz wykonali swój portret. „Moja rodzina” to temat kolejnego spotkania na którym uczniowie mieli za zadanie wykonać drzewo genealogiczne swojej rodziny. W trakcie realizacji tego działania obserwowano dużą aktywność rodziców uczniów, którzy chętnie włączyli się w poznanie członków rodziny. Wyniki prac zaprezentowano na klasowej gazetce. W listopadzie uczniowie prezentowali przynależność narodową poprzez prezentację swojej Ojczyzny: jej nazwy i symboli narodowych. Zajęcia połączono z kształtowaniem postawy współczesnego patrioty.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj