Archiwum SP 1-3 2022/2023

Warsztaty "Pszczoły nasi mali przyjaciele"

W dniach 23 i 24 listopada 2022r. w naszej szkole gościła Pani Pszczelarz, która poprowadziła warsztaty pod nazwą „Pszczoły nasi mali przyjaciele”. W spotkaniu wzięły udział uczniowie z klas 1-3. Opowiedziała dzieciom jak powstaje miód, z czego się go otrzymuje. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o pracy pszczelarza oraz o życiu i zwyczajach pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, jak spędzają zimy, jak się porozumiewają, w jaki sposób wychowują swoje potomstwo, oraz jak wybierają swoją królową. Dużą atrakcją było oglądanie przenośnego ula i plastra miodu, stroju pszczelarza i przyrządów których używa w swojej codziennej pracy. Dzieci dowiedziały się o tym jak pracowite są pszczoły i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. Na pamiątkę wszystkie dzieci otrzymały małe miody oraz dyplomy. Serdecznie dziękujemy Pani Pszczelarz za interesującą lekcję przyrody.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj