Archiwum SP 1-3 2022/2023

Innowacja "W świecie plastyki i tańca"

W roku szkolnym 2022/2023 chętni uczniowie z klasy 2d biorą udział w innowacji „W świecie plastyki i tańca” w formie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych 2 razy w miesiącu.

Głównym założeniem innowacji jest obcowanie dzieci z plastyką, muzyką i tańcem. Program innowacji zachęca dzieci do wyrażania siebie, daje możliwość przeżycia przyjemności, radości ze wspólnej zabawy i tworzenia prac plastycznych. Program obejmuje zabawy o charakterze integracyjnym, naukę tańca ludowego i wybranych elementów tańca towarzyskiego. Jest dostosowany do możliwości uczniów w wieku szkolnym.

Celem ogólnym jest rozwijanie zainteresowań plastycznych i tanecznych.  

Pierwsze zajęcia rozpoczęły się już we wrześniu. Uczniów zainteresowała zabawa badawcza „Olejowe odkrywanki” z użyciem oleju jadalnego. W ramach innowacji dotychczas przygotowali następujące prace plastyczne: „Żegnamy się z latem”, „Jesienne zbiory – drzewa owocowe w sadzie” oraz pracę „Jesienna szaruga” w miesiącu listopadzie, podczas której wykorzystali naturalną farbę zrobioną przez nich samych z jogurtu i kawy. Chętnie brali także udział w zabawach i improwizacjach ruchowych. Podczas zajęć tanecznych  poznali podstawowe kroki  oraz rytm i melodię „Polki”.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj